"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna Kammerorkester annab Kultuuriööl öökontserdi (0)
25. august 2017
Erakogu

Juubelihooaega alustav Tallinna Kammerorkester annab Tallinna kultuuriöö raames tasuta kontserdi. Orkestri ees soleerib septembrist aastaks Viini Musik und Kunst Privatuniversität’i õppima suunduv viiulimängija Lisanne Altrov.

Juubelihooaega alustav Tallinna Kammerorkester annab Tallinna kultuuriöö raames 26. augusti  hilisõhtul Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majas  tasuta kontserdi. Orkestri ees soleerib septembrist aastaks Viini Musik und Kunst Privatuniversität’i õppima suunduv  Lisanne Altrov (viiul). Kell 22 algava kontserdi kavas on klassikalise muusika hitt-teosed  Antonio Vivaldi “Suvi” tsüklist “Aastaajad” ja Wolfgang Amadeus Mozarti “Väike öömuusika”. See on meeleolukas ja kaunis lõppakord mööduvale suvele. 

Peagi oma 25. sünnipäeva tähistava Tallinna Kammerorkesteri 2017/2018. hooaja avakontsert toimub 7. oktoobril Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majas. Solistidena astuvad üles üks hinnatumaid eesti tenoreid Mati Turi ja särav metsosopran Kai Rüütel Londonist. Tallinna Kammerorkestri juubelihooaeg koosneb kolmest kontserdisarjast – TKO25 toob kuulajate ette juba sellel sügisel karismaatilise vioolavirtuoosi Maksim Rõsanovi ja läti kultushelilooja Pēteris Vasksi vioolakontserdi Eesti esiettekande. Sarja kulminatsiooniks on 2018. aasta märtsis ja aprillis toimuvad pidunädalad, kus orkestrit juhatavad Jaakko Kuusisto, Juha Kangas, Tõnu Kaljuste ja Risto Joost. Sarja Diplomaatilised noodid kaks kontserti on pühendatud Taanile ning Tallinna Kammerorkestriga esinevad ilusa kõla ja stiilsete esituste poolest hinnatud noor kitarrivirtuoos Jakob Bangsø koos tšellist Jakob Kullbergiga. Kammermuusika sarjas Brunchert pakutakse kuulajatele põnevate aga võrdlemisi harva esitavate teoste kõrvale ka rikkalikku hommikusööki.

Uue hooaja kontsertide piletid on Kultuuriöö raames Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja kassas (Pikk tn 26) müügil -20 % soodushinnaga.

Tallinna Kammerorkester on üks Eesti esindusorkestreid, mille 1993. aastal asutas dirigent Tõnu Kaljuste. Praeguse peadirigendi Risto Joosti käe all mängib orkester alates 2013. aastast. TKO on äratanud tähelepanu oma stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga. Nende mitmekülgses repertuaaris on esindatud nii baroki-, klassitsismi- kui romantismiajastu muusika; oluliseks osaks on 20. ja 21. sajandi heliloojate looming, sealhulgas vähemtuntud teosed ja uudisteoste esiettekanded.

Tallinna Kammerorkestri kauaaegne koostööpartner on olnud Eesti Filharmoonia Kammerkoor – ühised esinemised ja salvestused on toonud mõlemale kollektiivile rahvusvahelist tuntust ja tunnustust. Suurim edu on saatnud Arvo Pärdi muusikaga plaate “Te Deum” (ECM, 1993), mis püsis kuid plaadiedetabelite tipus, ning “Adam’s Lament” (ECM, 2012), mis tõi dirigent Tõnu Kaljustele 2014. aastal Grammy.  2013. aastal pälvis Tallinna Kammerorkester Eesti Muusikanõukogu interpretatsioonipreemia.

Kogu Kultuuriöö kava leiad: http://www.tallinn.ee/est/kultuurioo/
Tallinna Filharmoonia korraldatavad kontserdid ja sarjad leiad siit: http://www.filharmoonia.ee/

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.