"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kohus võttis vahi alla Sillamäel raske liiklusõnnetuse põhjustanud autojuhi (0)
28. august 2017
Scanpix

Neljapäeval, 24. augustil toimus kella 13.30 paiku Ida-Virumaal Sillamäel Kesk ja Pavlovi tänavate ristmikul liiklusõnnetus. 81-aastasele jalakäijale sõitis reguleerimata ülekäigurajal otsa sõiduauto Mercedes-Benz, mille roolis oli kriminaalses joobes 44-aastane Danil. Vigastusi saanud eakas naine toimetati haiglasse, kus ta suri ööl vastu reedet.

Viru Ringkonnaprokuratuur esitas reedel Viru Maakohtule mehe vahi alla võtmiseks taotluse, mille kohus ka rahuldas. Esialgu jääb mees vahi alla kaheks kuuks.

“Seda autojuhti on varasemalt korduvalt karistatud liiklusseaduse rikkumise ja muude süütegude eest, sealhulgas ka alkoholi tarvitanuna sõiduki juhtimise eest, viimati tänavu märtsis,” ütles Viru Ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Marina Zagorets. “Kuna prokuratuuril oli alust arvata, et ta võib panna ka edaspidi selliseid süütegusid toime ja hakata menetlusest kõrvale hoiduma, taotlesime tema vahi alla võtmist kohtueelse menetluse ajaks.”

Juhtunu täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks alustati kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb liiklusnõuete rikkumist, millega on ettevaatamatusest põhjustatud inimese surm. Süüdi mõistmise korral võib kohus karistuseks mõista kuni viieaastase vangistuse. Kohtueelset menetlust viib läbi Ida prefektuur ja kriminaalmenetlust juhib Viru Ringkonnaprokuratuur.

Narva politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Andres Jaggo avaldab kaastunnet hukkunu lähedastele.

“Joobes juhtide osalusega liiklusõnnetuste puhul ei saa rääkida õnnetusjuhtumitest. See ei ole õnnetute asjaolude kokkulangemine, vaid tahtlik tegu ja juhi teadlik valik panna enda ja kaasliiklejate elu ohtu. Liiklusõnnetused, mille põhjustajaks on joobes juht, on ära hoitavad, sellest piisaks ainult ühest hoolivast inimesest, kes ei luba alkoholi tarvitanud juhti rooli või annab sellisest juhist teada,” sõnas Jaggo. “Joobe kahtlusega juhist peab kindlasti teavitama politseid numbril 112 enne, kui juhtub tragöödia, mille tagajärgi ei saa parandada.”

Tänavu on Eesti teedel liiklusõnnetustes hukkunud 33 inimest, neist 13 Ida prefektuuris. Joobes juhtide süül on toimunud sel aastal 314 liiklusõnnetus, milles on hukkunud kaheksa ja saanud vigastada 112 inimest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.