"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Korb: Savisaare valimisliit lollitab valijaid (5)
28. august 2017
Scanpix

"Hääl valimisliidule ei ole hääl Keskerakonnale ega isegi Keskerakonna liikmele. Valimisliidus kandideerijad on ennast ise erakonnast välja arvanud, kuigi pitsat on veel puudu," ütles Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb.

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb kutsus lõpetama Savisaare ja ärimeeste ühise liidu poolt valijate lollitamist ning rõhutas, et Keskerakonda saab toetada vaid erakonnas kandideerides, mitte valimisliidu tegevusega opositsioonierakondi toetades.

Korbi sõnul on jutt valimisliidu keskerakondlikest vaadetest ning toetusest erakonnale valijaid lihtsalt eksitav. “Keskerakonda saab toetada vaid Keskerakonnas kandideerides ja erakonna poolt hääletades. Kõik teised nimekirjad – Reformierakond, sotsid, IRL või Savisaare ja ärimeeste valimisliit – on Keskerakonna konkurendid valimistel, kes ei aita kuidagi kaasa Tallinnas seni tehtu hoidmisele ega erakonna programmi täitmisele,” rõhutas Korb.

Peasekretär lisas, et on paraku naeruväärne, et valimisliit, mis äsja ühines endise isamaaliitlase Jüri Mõisa ja teiste ärimeestega, räägib Keskerakonna juurtest. “Ennast ärieliidile maha müünud valimisliit Keskerakonda, valijaid ega meie juuri kindlasti ei esinda. Sarnast retoorikat on püüdnud Võrus eduta kasutada ka üks teine kirju seltskond,” tõi Korb paralleeli.

Seejuures on peasekretäri sõnul eriti kahetsusväärne, et alati valimisliitude vastu olnud endine esimees kandideerib täna koduerakonna asemel valimisliidus. “Samas on kõigile selge, et valimisliidu tegevus on kasulik vaid opositsioonierakondadele, eriti Reformierakonnale,” tõdes Korb.

Ta kordas ka Keskerakonna juhatuse poolt varem välja toodut, et Keskerakonna nimekirja vastu kandideerivad inimesed ei peaks erakonda kuuluma. “Hääl valimisliidule ei ole hääl Keskerakonnale ega isegi Keskerakonna liikmele. Valimisliidus kandideerijad on ennast ise erakonnast välja arvanud, kuigi pitsat on veel puudu,” kinnitas Korb.

Oma valimisliiduga sügisel kohalike omavalitsuste volikogude valimistele välja minev Edgar Savisaar kinnitas, et ei kavatse Keskerakonnast taanduda.

Savisaare kinnitusel kuulub ta koos mõttekaaslase Olga Ivanovaga Keskerakonna Lasnamäe piirkonna juhatusse ja nad ei kavatse nendelt positsioonidelt taanduda, kuna valijad on nad sinna määranud.

“Kui see olukord praegu mõnele ei meeldi, siis küll hakkab meeldima,” lisas Savisaar.

Savisaare valimisliit läheb sügisel valimistele vastu ühise nimekirjaga valimisliiduga Tegus Tallinn.

Kommentaarid (5)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Vaba vaatleja
28. aug. 2017 17:57
"Ennast ärieliidile maha müünud valimisliit Keskerakonda, valijaid ega meie juuri kindlasti ei esinda," ütleb Korb ega tea ilmselt, et Keskerakond pole kunagi vastustanud kodumaist ettevõtlust ega ettevõtjaid, pigem vastupidi. Küll on aga oldud vastu poliitikale mida on hakanud ajama täna Keskerakonnas võimu haaranud, ehkki kõike veel vanade Savisaare aegsete loosungite taha üritatakse peita. Ning nii pole ka midagi imelikku, kui kõnealune valmisliit Keskerakonna varasemate vaadete toetamisest räägib, sest on ju need olnudki erakonna rajaja ja pikaaegse esimehe vaated, milliste kompromissitu kaitsmisega ta tahtmatult meie end koos saba ja sarvedega väliskapitalistidele maha müünud poliitilise eliidi verivaenlaseks on kujunenud.
Tubli Mihhail!
28. aug. 2017 17:38
Legitiimselt on keskerakonna peasekretär Oudeki Loone!!!! Keskerakonna põhiväärtused vahetasite Teie, "Paide Maidaan" välje RB, kooselulembuse, migratsioonilembuse, võõrvägedelembuse, e-valimistelembuse, presidendi mitteotsevalimislembuse vastu välja, kuidas saab keskerakonna põhiväärtuste toetaja Sind ja Sinu kaasmõtlejaid toetada, meile on need võõrad!!!!!!!!!!! Seega jääb meil järgi ainult Olga Ivanova, Edgar Savisaar ja nende maailmavaade, punkt!
midugi
28. aug. 2017 21:26
õiged kommunistid on ikka Loone ja Savisaar.
irw
28. aug. 2017 15:47
Tallinnas seni tehtud on Savisaare tehtud ja loomulikult ta hoiab seda! Kardate vigast vanameest? Teeb ted reetnud broilerikarjale ka ühe jalaga ära!? Argpüksid! Võidelge, mitte ärge kaagutage!
jah
28. aug. 2017 17:14
isegi siis kui Savisaar koomas oli, siis ta ehitas Tallinna. ja, see et ta on linnapea ametist 4 aastat eemal olnud, ikka on KÕIK tema tehtud.