"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Sondas avastati uus reostusala (0)
31. august 2017
Scanpix

Kevadel Sondas ulatusliku reostuse tekitanud lahustit lekkinud rong tegi enne jaama jõudmist peatuse Sonda sissesõidul, kus võis samuti pinnasesse joosta mitu tonni mürgist ainet.

Kui lõviosa absorbendist lekkis Sonda jaamahoonest lääne pool, siis nüüdseks on avastatud, et ilmselt jõudis rong enne põhipeatuspaika saabumist seista ka Sonda sissesõidul, kaupluse ja kõrtsihoone vastas, vahendas BNS Põhjarannikut. “Avastasime selle alles hiljuti. Selles piirkonnas, kus aine maha jooksis, muru ei kasva,” ütles Sonda vallavanem Andrea Eiche Põhjarannikule.

Nüüd võetakse võimalikust uuest reostuskohast pinnaseproovid ning otsustatakse siis, kas ja kuidas reostust kokku korjama hakatakse.

Seire aine liikumist põhjavette pole tuvastanud. Küll on selgeks tehtud, et ainega on reostunud pinnas nii raudtee kõrval kui ka põhiraudtee all. Kui vahepeal räägiti võimalusest, et pinnast hakatakse teisaldama, siis nüüd, kui on selge, et suur osa sellest asub põhiraudtee all, ei ole see enam tõenäoline.

EVR Cargo on mitu kuud korjanud reostust kraavist, kust see imbub välja koos pinnaseveega. “Ainet enam väga palju sealt välja ei tule,” tunnistas Eiche.

27. märtsil toimus Sondas õnnetus, kus vagunist lekkis pinnasesse üle 52 tonni tugevalt lõhnavat lahustit. EVR Cargo on pinnase puhastamiseks seda läbi pesnud ning püüdnud seda kohapeale rajatud kraavist koos sademeveega välja pumbata.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.