“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
Valimiskomisjon asub ID-kaardi turvariski arutama homme (0)
05. september 2017
Scanpix

"VVK arutab ID-kaardi võimaliku turvariskiga seonduvat homsel koosolekul," ütles valimiskomisjoni pressiesindaja Kristi Kirsberg. "VVK teeb otsuse kohe, kui tal on olemas piisavalt informatsiooni."

Vabariigi valimiskomisjon (VVK) koguneb kolmapäeval arutama ID-kaardi võimaliku turvariskiga seonduvat.

“VVK arutab ID-kaardi võimaliku turvariskiga seonduvat homsel koosolekul,” ütles valimiskomisjoni pressiesindaja Kristi Kirsberg teisipäeval BNS-ile.

Kirsberg ei osanud siiski öelda, millal VVK e-valimiste suhtes mingi otsuse langetab. “VVK teeb otsuse kohe, kui tal on olemas piisavalt informatsiooni,” märkis valimiskomisjoni esindaja.

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) teatas teisipäeval, et 30. augustil informeeris rahvusvaheline teadlaste grupp RIA-t turvariski avastamisest, mis mõjutab Eestis alates 2014. aasta oktoobrit välja antud ID-kaarte. Risk puudutab pärast 2014. aasta 16. oktoobrit välja antud 750 000 ID-kaarti.

Peaminister Jüri Ratas ütles teisipäeval turvariski avastamise puhul korraldatud pressikonverentsil, et 15. oktoobri kohalike valimiste korralduslikud küsimused, sealhulgas ka e-valimisi puudutavad, otsustab vabariigi valimiskomisjon, mitte valitsus ega riigikogu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.