"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kohus peatas kaevandusmuuseumi nõukogu otsused (0)
12. september 2017
Scanpix

Viru maakohus peatas esmaspäeval sihtasutuse Eesti Kaevandusmuuseum 31. augusti nõukogu otsused, millega muu hulgas valiti nõukogu esimeheks Kohtla-Nõmme vallavalitsuse liige Siim Kadak.

Viru maakohus rahuldas sellega Veiko Karu ja Andres Saame hagi Eesti kaevandusmuuseumi nõukogu 31. augusti koosolekul vastuvõetud otsuse kehtetuks tunnistamiseksm, vahendas BNS Põhjarannikut.

Sel koosolekul osalesid peale Kadaku veel Kohtla-Nõmme vallavolikogu aseesimees Toomas Halliksaar, giid Enn Käiss ja Eesti Energia turundusjuht Leitti Mändmets.

Karu ja Saame on kohtus vaidlustanud ka enda tagasikutsumise sihtasutuse nõukogust Kohtla-Nõmme vallavalitsuse poolt 28. juunil. Ka selle hagi tagamiseks on Viru maakohus peatanud vallavalitsuse korralduse täitmise kuni selles tsiviilvaidluses kohtuotsuse jõustumiseni.

Sellele tuginedes on Veiko Karu seda meelt, et ta on endiselt kaevandusmuuseumi nõukogu esimees, ning ta kutsus selle nädala kolmapäevaks kokku nõukogu istungi. Samaks päevaks on nõukogu kokku kutsunud ka Siim Kadak. Karu ja Saame paluvad nõukogu liikmetele saadetud pöördumises säilitada töörahu ning mitte tekitada seadusvastaste tegevustega muuseumile lisakulusid.

Kohtla-Nõmme vallavanem Riina Sooäär kinnitas reedel Põhjarannikule, et vallavalitsuse hinnangul on Siim Kadak valitud nõukogu esimeheks seaduspäraselt ja kaksikvõimu kaevandusmuuseumi nõukogus pole. Ta tugines seejuures advokaadibüroolt Leadell Pilv tellitud seisukohale, mille kohaselt palub Kohtla-Nõmme vallavalitsus jätta tähelepanuta juunis tagasikutsutud nõukogu liikmete Veiko Karu ja Andres Saame segadust tekitavad pöördumised. See hinnang oli antud aga enne seda, kui kohus oli peatanud ka 31. augusti nõukogu otsused.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.