"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Haabersti koolides saab purjetamist õppida (0)
13. september 2017
Haabersti LOV

Pilootprojektina alustasid purjetamistreeningutega kehalise kasvatuse tundide raames Järveotsa Gümnaasiumi ja Haabersti Vene Gümnaasiumi teise klassi õpilased.

Esimesel treeningul keskenduti veeohutusele. Järgmistes tundides minnakse õppepaatidega merele. Treeningud toimuvad neljal järjestikusel teisipäeval Haven Kakumäe jahisadamas.

Haabersti Linnaosa Valitsus, Eesti Jahtklubide Liit ja Kakumäe sadama arendaja Haven Kakumäe OÜ allkirjastasid 2016 aasta mais kolmepoolse koostööleppe, mille alusel hakatakse Haabersti linnaosa üldhariduskoolide õpilastele andma kehalise kasvatuse tundide raames purjetamistreeninguid. Protokolli kohaselt toetab Haven Kakumäe OÜ purjetamistundide andmist Haabersti üldhariduskoolide õpilastele kehalise kasvatuse tundide raames alates 2017. aasta sügisest.

Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgensoni sõnul toimuvad purjetamistreeningud tänu heale koostööle kohaliku omavalitsuse, spordialaliidu ning eraettevõtte vahel. “See on suurepärane näide, kuidas eraettevõtte aitab kaasa kohaliku elu edendamisele. Haabersti on mereäärne linnaosa. Purjetamistreeningud on hea võimalus teha tutvust purjespordiga ning on väga oluline ja tänuväärne, et treeningutel keskendutakse paljuski ka veeohutusele ning oskusele ohuolukorras käituda,” ütles linnaosa vanem.

“Haabersti Linnaosa Valitsus võimaldab omalt poolt igale lapsele purjetamisõpikud ning kogu klassile treeningperioodi vältel transpordi koolist sadamasse ja tagasi,” ütles Jürgenson.

Haven Kakumäe jahisadama juhi Indrek Ilvese sõnul soovib Kakumäe jahisadam tuua kohalike lapsi merele lähemale. “Purjetamistreeningute koolidesse viimine annab võimaluse laiendada teadmisi mereohutusest, tõsta huvi veespordi vastu ning mitmekesistada koolide kehalise kasvatuse tundides pakutavaid võimalusi,” ütles Ilves.

Haven Kakumäe jahisadam, Eesti Jahtklubide Liit ja Haabersti Linnaosa Valitsus on koostööpartnerid, kes aitavad purjetamiskoolituse sisuliselt kokku panna ja käivitada. Projekti järgi annab Eesti Jahtklubide Liit vajaliku oskusteabe purjetamiskoolituse ettevalmistamiseks ja ülesehitamiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.