"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD! Tallinn tänas laulu- ja tantsupeo juhte (0)
14. september 2017
Scanpix/Ott Rammo

Abilinnapea Mihhail Kõlvart ütles oma tervitus- ja tänukõnes, et kuigi peost on möödas pea kümme nädalat, kestab laulupidu ka praegu. "See on sündmus, mis toob meile kõige rohkem uhkust," lisas Kõlvart.

Vaata galeriid (10)

Kõlvart lisas, et kultuur püsib teadaolevalt aga vaid siis kui ühiskonnas on kultuurikandjaid.

 “Kolm päeva Kalevi staadionil, Lauluväljakul oli vaid jäämäe pealne osa. Mälestus sellest kõigest püsib aga sellepärast, et vundament on tugev,” selgitas Kõlvart.

Eesti Koorijuhtide Liidu juhatuse esimees Hirvo Surva ütles pärast piduliku osa lõppu Pealinnale, et laulupidu ei saa teha üksinda. “Sellega käib alati kaasas sõna “meie”.

Surva sõnul on Tallinn olnud Laulupeo Sihtasutusele väga-väga hea partner.

“Tallinna linn on olnud tõesti ääretult hea partner Laulupeo Sihtasutusele. Kogu korralduslik pool on kindlasti olnud Tallinnale väga suur koorem kuigi tõdema peab, et linna poolt on kõik alati olnud väga hästi korraldatud,” lisas Surva.

Tänuüritusele on kutsutud 266 koorijuhti, orkestrijuhti, rahvatantsurühma ja rahvamuusika ansambli juhendajat. Tallinnast osales juulikuus toimunud noorte laulu- ja tantsupeol 325 kollektiivi 9050 liikmega: 215 koori ja orkestrit, 103 tantsurühma ja seitse  rahvamuusikaansamblit.

Kõik osalenud kollektiivide juhid saavad tänumeeneks linna poolt Toomas Volmeri fotoga “Colors of Tallinn” riidest koti ja Jüri Kuuskemaa või Küllike Kaplinski raamatu.

Ühtekokku esines tänavu noorte laulupeol 797 kollektiivi ja tantsupeol osales 585 kollektiivi. Laulupeol oli 16 ja tantsupeol üks väliskollektiiv. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.