"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Haridusministeerium jääb Tartusse ja ametnikke tuleb sinna juurde (0)
14. september 2017
Scanpix

Riigiasutuste ümberpaigutamise plaan jätab haridus- ja teadusministeeriumi Tartusse ning sinna lisandub hulk ametnikke.

Riigiasutuste Tallinnast väiksematesse linnadesse kolimist kavandama hakanud endise riigihalduse ministri Mihhail Korbi veebruaris välja käidud esialgne plaan nägi muu hulgas ette ka üle paarisaja töötajaga haridus- ja teadusministeerium Tartust tagasi Tallinna viimist ning selle ministeeriumi rakendusasutuste SA Archimedes ja SA Innove Tallinnast Tartusse toomist. Nüüd on need plaanid aga muutunud, vahendab BNS Tartu Postimeest.

“Plaan on veidi muutunud, ministergi on vahetunud,” ütles haridus- ja teadusministeeriumi kommunikatsiooniosakonna nõunik Riina Soobik. “Praeguseks on selge, et haridus- ja teadusministeerium Tartust Tallinnasse ei koli.”

Töökohad jäävad haridusministeeriumis nii nagu praegu ehk kolmandik Tallinnasse ja ülejäänud Tartusse. Siiski on haridusministeeriumist tänavu Tartust pealinna üle viidud viis ametikohta. “Et töökorraldus sujuvamaks ja optimaalsemaks muuta, oleme toonud mõned töökohadTallinnasse,” selgitas Riina Soobik. “Tegu on töökohtadega, mille puhul on oluline tihedam suhtlemine teiste ministeeriumide ­ ja partneritega. Samas oleme viimas töökohti Tallinnast välja.”

Kava järgi liiguvad Tallinnast Tartusse Eesti noorsootöö keskus ning Archimedese noorteagentuuri ja Eesti teadusagentuuri Tallinna kontor. Esialgses kolimiskavas olnud sihtasutuse Innove, hariduse infotehnoloogia sihtasutuse ja eesti keele instituudi üle käivad läbirääkimised töökohtade liigutamise üle. “Selle kohta veel otsuseid langetatud ei ole,” märkis Soobik.

Teistes ministeeriumides, näiteks maaelu-, keskkonnaja rahandusministeeriumis, on plaanid juba üsna konkreetsed. Rahandusministeeriumi valitsemisalas on Tartusse juba viidud, viimisel või plaanis viia 53 töökohta, teatas rahandusministeeriumi avalike suhete osakonna peaspetsialist Kristina Haavala.

Tartusse on ministeerium loonud või loomas statistikaameti 25 töökohta ning maksu- ja tolliametisse 18, riigi tugiteenuste keskusse neli, rahandusministeeriumile neli, ministeeriumi infotehnoloogiakeskusele kaks töökohta. “Töökohtade täitmisel lähtume sisulisest värbamise vajadusest ja kvalifitseeritud tööjõu olemasolust,” märkis Kristina Haavala.

Statistikaamet kavandab aastaks 2019 Tallinnast välja viia 50 töökohta. “Laiendame oma Tartu ja Viljandi kontorit, kummaski kontoris hakkab töötama statistikaameti 25 teenistujat,” rääkis Kristina Haavala. Praegu töötab statistikaameti Tartu kontoris 12 inimest. Viljandis töötab statistikaameti 10 inimest, neist üks asus tööle tänavu.

“Tallinnast viiakse välja töökohad, mida on võimalik kaugtööna teha või mille spetsiifika ei eelda asumist pealinnas,” teatas keskkonnaministeeriumi avalike suhete nõunik Berit-Helena Lamp. “Juba praegu on ligi pooled keskkonnaministeeriumi valitsemisala töökohad Tallinnast väljas.”

Tartusse on plaanis kolida 25 töökohta, Jõgevale ning Mustveesse kumbagi üks. Tartusse kolitakse viis keskkonnainspektsiooni, seitse maaameti, 12 keskkonnaagentuuri ja üks keskkonnameti töökoht. Kolimist on alustatud, Tartusse on toodud kõik seitse maa-ameti töökohta ja keskkonnaameti üks töökoht. Ülejäänud tulevad siia järk-järgult.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning kultuuriministeeriumi asutuste kolimine Tartut ja Jõgevat ei puuduta. Sotsiaalministeerium eelistab vältida asutuste laialiviimist struktuuriüksuste kaupa ning planeerib tulemuse saavutada teadliku personalipoliitika kaudu, soodustades uute töötajate värbamist ja asutuse sees inimeste liikumist Tallinnast väljapoole, teatas sotsiaalministeeriumi meediasuhete nõunik Ivan Lavrentjev. “Hetkel ei ole meil kahjuks küsimustele sellise detailsusega andmeid anda,” lisas ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.