"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kuressaare volikogu toetas riigigümnaasiumi loomist (0)
14. september 2017
Scanpix

Kuressaare linnavolikogu andis täna oma istungil heakskiidu otsusele rajada linna riigigümnaasium. 

Linnavolikogu erakorralisel istungil oli ainsa punktina päevakorras riigigümnaasiumi loomine, mille poolt hääletas 15 volinikku kohalolnud 18-st, edastas BNS Saarte Häält.

Riigigümnaasiumi kohta käiva otsuse tegemiseks kogunenud volikogus põhjapanevaid avaldusi ei tehtud. Iga varemgi sel teemal sõna võtnud volinik jäi niiöelda oma liistude juurde ja kordas oma mõtted üle, lisas Saarte Hääl.

Kuressaare linnavalitsus kiitis 8. augustil heaks eelnõu, mille kohaselt rajatakse riigigümnaasium Garnisoni tänavale ja Saaremaa ühisgümnaasiumile taotletakse rekonstrueerimiseks toetusraha, kirjutas Saarte Hääl augustis.

Eelnõu kohaselt kujundatakse hiljemalt 2022. aasta 31. augustiks Kuressaare gümnaasium ja Saaremaa ühisgümnaasium põhikoolideks ning rajatakse 540 õppekohaga riigigümnaasium kinnistutel Garnisoni 16, Garnisoni 18 ja Väljaku 10. Viimased kaks kinnistut kuuluvad praegu Kaitseliidule. Vastavalt eelnõule lahendatakse riigigümnaasiumi kinnistu baasil ka mittestatsionaarse õppe korraldamine.

Riigigümnaasiumi rajamist toetav otsus on eelduseks, et linn saaks esitada rahataotluse põhikoolivõrgu korrastamise meetmesse. Linn esitab rahastamistaotlus Saaremaa ühisgümnaasiumi koolihoone ja territooriumi rekonstrueerimiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.