"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Esmaspäeval tutvustatakse Iru Hooldekodus iseseisva õendusabiüksuse loomist (0)
15. september 2017
Albert Truuväärt

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet on alustanud Iru Hooldekodu iseseisva statsionaarse õendusabiüksuse loomist. Projekti tutvustatakse 18. septembril kella 11st 13ni Iru Hooldekodus. 

Üks õendushoolduse korpuse mõtte algatajaid, abilinnapea Merike Martinson ütles, et uue korpuse rajamine Irus annab võimaluse järjepidevaks meditsiiniliseks abiks. “See teenus on mõeldud patsientidele, kelle tervislik seisund nõuab ööpäevaringset jälgimist. Näiteks on vaja regulaarselt mõõta vererõhku, ennetada lamatiste ravi, süste teha või tilkinfusioone paigaldada ja haavu ravida. Muidugi saab korpuses olema ka kaasaegne hooldustehnoloogia,” sõbas Martinson

Uus maja tuleb 100- kohaline, millest 70 kohta on planeeritud õendusabi üksusele, 30 kohta dementsusega klientidele. Ehitis on planeeritud Iru Hooldekodu laiendusena.  Hoone projekteerijaks on arhitektuuribüroo OÜ Esplan.  

 

Projekteerimisega on plaanis jõuda lõpule sel aastal. Hoone tervikuna peaks valmima 2019. aastal. Projekteerimise ja planeeritava ehituse korraldamisega tegeleb Tallinna Linnavaraamet. Kogu projekti tulemusena peaks oluliselt paranema Iru Hooldekodu klientidele osutatava teenuse kvaliteet.

 

Tänavu suvel täitus Iru Hooldekodu asutamisest 90 aastat.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.