"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Vabaõhumuuseumi sügislaat tuleb keskkonnasõbralik (0)
16. september 2017
Scanpix

Eesti Vabaõhumuuseumi (EVM) ja Tootjavastutusorganisatsiooni (TVO) koostöös tuleb tänavune Eesti Leiva Päev ja sügislaat varasematest keskkonnasõbralikum.

Kõik pühapäevase ürituse ajal kasutatavad ühekordsed nõud ja pakendid sorteeritakse TVO toetusel eraldi kottidesse ning suunatakse erinevalt muudest olmejäätmetest taaskasutusse.

EVMi avalike ürituste juhi Triin Aadli sõnul tekib rahvarohketel sügislaatadel alati väga palju pakendijäätmeid.

“Meil on väga hea meel, et saame need nüüd kenasti taaskasutusse läkitada,” märkis Aadli.

TVO juhatuse liige Kristiina Dreimann-Azojan märkis, et erinevad vabaõhuüritused on hea võimalus levitada taaskasutuse ja ringmajanduse mõtteviisi.

“Nii saavad inimesed positiivset eeskuju ja õpetust pakendite sorteerimisest ning jätavad endast maha väiksema ökojalajälje,” rääkis Dreimann-Azojan.

TVO korraldusel mängitakse Kuie kooli õues (ilusa ilmaga) või koolitoas (halva ilmaga) õpetlikku näitemängu „Mida Juku jäätmetest ei õpi, seda Juhan ei tea“. Etendused algavad 17. septembril kl 11.00, 13.00 ja 15.00

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.