Juuli algusest kehtima hakanud täiskasvanute hambaravihüvitist on kolme kuuga kasutanud 25 000 inimest üle 1 miljoni euro eest.
30-eurost hüvitist saab kasutada ühel hambaarsti külastusel kuni 50 protsendi hambaraviarve eest tasumiseks ning teise poole summast tasub patsient ise, teatas haigekassa BNS-ile.
Täiskasvanute hambaravihüvitist saab kasutada ainult haigekassaga lepingu sõlminud arsti juures, keda on hetkel ligi 140 hambaravikabinetis üle Eesti.
Täiskasvanute hambaravihüvitis kehtib ainult esmavajalikele teenustele, mis on kirjas haigekassa tervishoiuteenuste loetelus: hambaarsti vastuvõtt, diagnostika, ravimi asetamine ja ajutise täidise paigaldamine, püsiva täidise paigaldamine, hamba eemaldamine, mädakolde avamine ja ravimine, juureravi, igemealuse hambakivi kirurgiline eemaldamine ja tuimestus.
Alates 1. juulist 2017 kehtib täiskasvanud ravikindlustusega inimestele hambaravihüvitis 30 eurot aastas, kusjuures patsient ise tasub vähemalt 50 protsenti raviarvest. Rasedad, väikelapse emad, vanadus- ja töövõimetuspensionärid, osalise või puuduva töövõimega inimesed ning suurenenud ravivajadusega inimesed saavad aastas 85 eurot hüvitist ning tasuvad arvest vähemalt 15 protsenti ise.
Kui inimene on enne 1. juulit 2017 saanud hambaraviteenuseid ja talle kehtis varasem rahaline hüvitis kuni 28,77 eurot, lahutatakse seni kasutatud hüvitis 85 eurost maha. Varem kehtinud hüvitisi saab avalduse alusel haigekassast taotleda kuni 1. oktoobrini 2017.