"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
NAERATUS SUULE: Aita vähekindlustatutel hambad korda saada (1)
22. september 2017
Scanpix

Põhjus, et Eesti inimesed vähe naeratavad, ei pruugi olla meie mornis meelelaadis, vaid hoopis lagunenud või puuduvates hammastes, usub Meelika Limberg, kes otsustas luua fondi, millega aitab vähekindlustatud inimestel endale ilus naeratus saada. Fondi saab toetada näiteks ostes ilusate sõnumitega 2018 aasta Naeratuste kalendri . 

Meelika Limberg on töötanud sotsiaalvaldkonnas üle kümne aasta. Ta oli Tallinna sotsiaaltöö keskuses üksuse juht, tema juhtida oli kaks kodutute öömaja ja sotsiaalmajutus. Meelika tegeles ühiskonna põhjakihiga päevast päeva, kuni tundis ühel hetkel, et enam ei ole tal midagi anda. See valdkond oli tema jaoks ammendunud, kuid soov inimesi aidata siiski jäi. “Võtsin aja maha. Nii tuligi minu juurde see hammaste teema,” meenutab Meelika. Idee tuli siis, kui ta mõistis, et paljud inimesed ei suuda koduarveidki tasuda, rääkimata siis hambaravist.

Idee fondi loomiseks tuli asutajatel eelkõige enda varasematest hambaraviga seotud kogemustest ja ravi kallidusest. Otsustav tõuge tuli peale Kanal2 telesaadet “Roaldi nädal”, kus kajastati Eesti inimeste kehva hammaste olukorda ning seda, mis mõju avaldab see nende igapäevaelule ja toimetulekule. Inimesed, kes sellist abi vajavad, ei ole ainult kodutud, vaid ka suurpered ja vähekindlustatud või erivajadustega inimesed. “Hambaravi ju siinmail kallis ja kõik seda lubada ei saa. Riik ka ei toeta palju,” ütleb naine, kes on võtnud oma südameasjaks panna kõik inimesed naeratama. Ta ise teab väga hästi, mida tähendab kallis hambaravi, sest on ka ise trauma tõttu kaotanud esihambad ja lasknud need taastada. 

Sihtasutuses Naeratuse Eest annab välja 2018 aasta naeratuste kalendri, mille müügist saadud tulu annetatakse hambaravi toetuseks neile, kes pole võimelised seda endale lubama. Kalendri saab tellida toetades Hooandja kaudu.

3 põhjust, miks tellida kalender:
– Kalendri ostuga toetad abivajajate hambaravi
– Rõõmsate sõnumitega kalender toob naeratuse ka sinu näole
– Ilusa disainiga ja heade sõnumitega kalender on südantsoojendav kingitus nii endale kui teistele

Kalender on trükitud A3 mõõdus. Värvilisel lehel on kaunis mandala muster ja iga kuu juures ilus sõnum, mis teeb päeva rõõmsaks.

Fondi saab toetada ostes ilusate sõnumitega 2018 aasta Naeratuste kalendri või annetades sihtotstarbeliselt abivajajate hambaravi toetuseks.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kahjuks
24. sept. 2017 07:00
ei loe artiklist välja, kuidas seda sihtotstarbelist raha abivajaja kasutada saab või kuidas seda raha fondist jagatakse???