"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Põlema süüdatud süürlanna elas pideva vägivalla all (0)
22. september 2017
Scanpix

Harju Maakohus tunnistas Kovan Mohammadi (20) süüdi raske tervisekahjustuse tekitamises ning valu ja tervisekahjustuse põhjustanud kehalises väärkohtlemises ja mõistis talle liitkaristuseks 10 aastat vangistust.

Kovan Mohammadile esitati kohtusse tulles süüdistus raske tervisekahjustuse tekitamises, millega kaasnes oht elule ja tervisehäire, mis kestis vähemalt 4 kuud. Kohtus lisandus sellele süüdistusele ka valu ja tervisekahjustusi põhjustanud kehalise väärkohtlemise süüdistus, mis pandi toime lähi- või sõltuvussuhtes ja korduvalt.

Kovan Mohammad tunnistas end kergemas kuriteos süüdi, raskemas mitte. Kohtus leidis tõendamist süüdistatava süü mõlemas kuriteos. Väärkohtlemise osas süüdistatav ka tunnistas, et lõi kannatanut korduvalt, võimalik, et sada korda puust liistuga. Kannatanu andis kohtus ütlusi, et süüdistatav on ka varasemalt tema suhtes vägivalda kasutanud. Raskema kuriteo puhul süüdistatav kirjeldas kohtus oma tegu ning see langes olulises osas kannatanu ütlustega kokku.

Kohus arvestas otsuse tegemisel, et esines oht elule ning pikaajaline tervisehäire. Terviseprobleemid kestavad kannatanu sõnul siiani. Kannatanu oli enda väitel koomas 2 kuud, haiglas 5 kuud ning talle tehti 6 operatsiooni.

Oli ka mitu karistust raskendavat asjaolu – perekondlik ja muu sõltuvus, alaealise juuresolek, madal motiiv (armukadedus) ning eriline julmus ja kannatanu alandamine. Kohus leidis, et tegu ei olnud spontaanne, vaid oli kavandatud – süüdistatava poolt tehtud internetiotsinguid teemal, kuidas naist karistada, varasem teoga samasisulise filmi vaatamine ning varasem puhastusbensiini ostmine. Kohus arvestas ka seda, et süüdistatav kahetses oma tegu, tema noorust ning et tegu on varasemalt karistamata mehega.

Süüdistuse järgi soovis Mohammad selle aasta 7. märtsil Tallinnas Majaka tänaval asuvas korteris, armukadedusest ajendatuna, anda oma abikaasale “õppetunni”, tekitades talle karistuseks suurt füüsilist valu ja rasked põletushaavad. Mohammad ostis poest puhastusbensiini, sidus seejärel kodus, nende tütre juuresolekul, oma abikaasa neljast kohast nelja rätikuga kinni, valas ta puhastusbensiiniga üle ja süütas välgumihkliga põlema.

Kohus arutas asja kinnisel istungil kannatanu eraelu kaitseks.

Apellatsiooniõiguse kasutamise soovist tuleb teatada kohtule 7 päeva jooksul.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.