"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tahtejõu tuur kogub raha missioonil jalad kaotanud kaitseväelasele käsiratta ostuks (0)
28. september 2017
Erakogu

Juba neljandat aastat aset leidev heategevuslik rattaaktsioon Tahtejõu tuur võtab sel reedel ette ligi 700 kilomeetrise rattaretke pealinnast Hiiumaale ja Saaremaale.

Juba neljandat aastat aset leidev heategevuslik rattaaktsioon Tahtejõu tuur võtab sel reedel ette ligi 700 kilomeetrise rattaretke pealinnast Hiiumaale ja Saaremaale, et koguda annetusi missioonil jalad kaotanud kaitseväelasele Janno Lepikule käsiratta ostuks.

Tahtejõu tuuri idee autori Priit Salumäe sõnul esindab Janno Lepik Eestit Suurbritannia prints Harry poolt ellu kutsutud vigastatud sõdurite spordivõistlustel Invictus Games, kus talle on tänaseks kaela riputatud juba kaks kuldmedalit. Kui sel aastal võistleb Lepik veel rendirattaga, siis järgmisteks võistlusteks soovib ta treenida isikliku käsirattaga.  

“Rattaostu fondi kantakse nii heategevuslikul rattatuuril osalenute osavõtutasu kui ka kõik Tahtejõutuuri veebilehe kaudu tehtud annetused – mida rohkem annetusi kogutakse, seda parema ratta Janno saab ning seda võimsam saab olema tema sooritus järgmistel Võitmatute spordimängudel,” kinnitas Salumäe ja kutsus kõiki soovijaid võimaluste piires aktsioonile hoogu andma.

Janno Lepik on Kotkaristi teenetemärgiga autasustatud kaitseväelane, kes teenis NATO missioonil Afganistanis. 2012. aasta jaanuaris astus Janno isevalmistatud lõhkekehale, mille tagajärjel jäi mees ilma mõlemast jalast.

Janno Lepik on kogu elu aktiivselt spordiga tegelenud – ta on tulnud Kreeka-Rooma maadluses viiel korral erinevates vanuseklassides Eesti meistriks ning on korduvalt esindanud Eestit tiitlivõistlustel. Kahel korral on ta pälvinud ka Põhjamaade meistrivõistlustel hõbemedali.

“Tahtejõu tuur aitab inimesi, kes on jäänud truuks sportlikule eluviisile vaatamata sellele, et nende liikumisvõime on piiratud. Janno tahtejõud on suureks eeskujuks meile kõigile, ta treenib hoolega mitu korda nädalas ning püüdleb jätkuvalt paremate tulemuste poole,” rääkis Salumäe.

Tahtejõu tuur viib sel aastal 40 ratturit 691-kilomeetrisele rattaretkele, mis algab Tallinnas ning teeb tiiru nii Hiiumaal kui ka Saaremaal, pärast mida kulgeb tagasi mandrile Tallinna suunas. Täpsema tuuri marsruudiga on võimalik tutvuda siin

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.