"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
LISATUD KAVA! Tallinna Jaani kirikus saab kuulata uut kellamängu (0)
29. september 2017
Svetlana Aleksejeva

Kaunikõlalisel kirikukellade kontserdisarjal saab vaadata ja kuulata kellasid, mis paigutatakse järgmisteks aastasadadeks kiriku torni.

Tallinna Jaani kiriku kellamängus on 25 eri suuruses kella – kahe oktaavi jagu. Kõik kellad paigutatakse 40 päevaks kiriku kooriruumi erilistele tugiraamidele ja nendel mängitakse kõigil üheksal kontserdisarja kontserdil. Novembris tõstetakse kellad Jaani kiriku torni ja kiriku 150. aastapäeval, 17. detsembril hakkavad need igal päevasel täistunnil mängima kauneid koraale.

Kontserdisari algab laupäeval, 30. septembril kell 18, kus astuvad üles Politsei- ja Piirivalveorkester, segakoor Akord, Maksu- ja Tolliameti segakoor, Kirderanniku segakoor, tenor Oliver Kuusik, tšellist Andreas Lend. Löökpillimängija Madis Metsamart mängib kiriku kellamängu kelladel.

Pühapäeval, 1. oktoobril kell 18, rahvusvahelisesl muusikapäeval esineb Arsise Kellade ansambel. Oktoobri kuu igal nädalavahetusel kõlavad kaunid kontserdid, täpsem info www.kirikukellad.ee.

Kuni oktoobri lõpuni on võimalik kelladele graveerida oma nimi, annetades kellamängu kellade ja kontserdisarja toetuseks.

L, 7.10 kl 18  Tiit Peterson kitarril, Aare Tammesalu tšellol ja Madis Metsamart kellamängu kelladel.

P, 8.10 kl 18  Tiia Tenno orelil, Neeme Ots trompetil, sopran Maria Malaha ja Madis Metsamart kellamängu kelladel ja löökpillidel.

L, 14.10 kl 18  Johansonid ja Madis Metsamart kellamängu kelladel.

P, 15.10 kl 18  Robert Jürjendal kitarridel ja elektroonikaga ning Madis Metsamart kellamängu kelladel ja muudel kaunikõlalistel helitekitajatel.

L, 21.10 kl 18  Maris Oidekivi-Kaufmann orelil, Toomas Vavilov klarnetil, tenor Oliver Kuusik ja Madis Metsamart kellamängu kelladel.

L, 28.10 kl 18  Estonia Seltsi segakoor ja Madis Metsamart kellamängu kelladel.

P, 29.10 kl 18  Tütarlastekoor Ellerhein (Tallinna Huvikeskus Kullo) ja Robert Jürjendal. Madis Metsamart kellamängu kelladel. Robert Jürjendali “Missa Brevis” maailmaesiettekanne.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.