"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Riik tahab tunnustada vägivalla levikut takistanud inimesi (0)
04. oktoober 2017
Scanpix

Justiitsministeerium kutsub üles esitama tunnustamiseks inimesi, kes on teinud midagi olulist selle nimel, et Eestis oleks vähem vägivalda.

“Otsime inimesi, kes on teinud enamat, kui neilt oodatakse, kes on suutnud oma algatuse, käitumise või suhtumisega muuta teiste inimeste elu ning on andnud neile tagasi lootust ja tulevikku,” selgitas justiitsminister Urmas Reinsalu pressiteate vahendusel BNS.

“Õnneks on Eestis palju hoolivaid inimesi. On neid, kes on aidanud vägivallaohvritel taastada eneseusu ja andnud jõudu edasiminemiseks. Samuti on inimesi, kes on suutnud mõjutada vägivallatsejaid ja andnud neile tuge ja põhjust end muuta,” ütles Reinsalu. “Me tahame need inimesed üles leida ja neile tänu avaldada, sest nad on muutunud Eesti paremaks,” lisas minister.

Möödunud aastal registreeriti 7641 vägivallakuritegu, mis oli veidi enam kui neljandik kõigist kuritegudest. Kui tapmiste arv on viimase kümne aastaga märkimisväärselt vähenenud, siis registreeritud perevägivallakuritegude arv ei näita vähenemise märke. Mullu registreeriti Eestis 3017 perevägivallakuritegu, mis on ligi 40 protsenti kõigist vägivallakuritegudest.

Kandidaate võivad esitada kõik üksikisikud ja organisatsioonid, sealhulgas vabaühendused, riigi- ja omavalitsusasutused ja ettevõtted. Iseennast ei saa auhinna kandidaadiks seada. Ühe isiku või organisatsiooni esitatavate kandidaatide arv ei ole piiratud.

Ettepanekuid kandidaatide kohta oodatakse posti teel märksõnaga „Vägivallaennetuse auhind“ hiljemalt 6. novembriks aadressil justiitsministeerium, Suur-Ameerika 1, 10122, Tallinn või e-posti aadressil

info@just.ee.

Auhind antakse üle 20. novembril PÖFF-i laste- ja noortefilmide alafestivali JUST FILM lapse õiguste eriprogrammi üritusel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.