"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Tallinna Keskraamatukogu kutsub suuri ja väikseid tallinlasi roboteid ehitama (0)
05. oktoober 2017
Scanpix

Euroopas toimub programmeerimisnädala tähistamiseks erinevaid üritusi. Tallinna Keskraamatukogus toimuvad nädala raames robootika töötoad, kuhu on oodatud nii väiksemad kui suuremad robootikahuvilised. 

7. – 22. oktoobrini 2017. a toimub Euroopa programmeerimisnädal (EU Code Week). Programmeerimise nädal on 2013. aastal Euroopa Komisjoni poolt algatatud ettevõtmine, mille eesmärgiks on teha programmeerimine nähtavamaks – tutvustada noortele, täiskasvanutele ja eakatele programmeerimist lõbusal ja kaasahaaraval moel.

Euroopas toimub programmeerimisnädala tähistamiseks erinevaid üritusi. Tallinna Keskraamatukogus toimuvad nädala raames robootika töötoad, kuhu on oodatud nii väiksemad kui suuremad robootikahuvilised. Robootika töötubades kasutatakse nii Lego WeDo kui Edisoni robootikakomplekte. Registreerimine e-posti aadressil laste@tln.lib.ee ja telefonil 683 0914.

Kännukuke raamatukogus tehakse ekskursioone Innovatsioonilaboris, kus tutvustatakse 3D printerit, graafikalaudu ja kilelõikurit. Neljapäeval, 19. oktoobril kell 13-18 on Kännukuke raamatukogus Robootikapäev, kus on võimalik osaleda Edisoni robotite sumovõistlusel. Registreerimine e-posti aadressil kannukuke@tln.lib.ee ja telefonil 683 0951.

7.- 22. oktoobrini kell 10-20 on eestikeelse kirjanduse osakonna laste- ja noorteteeninduses (Estonia pst 8) võimalik tutvuda programmeerimismängude ja programmidega (Codemonkey, Robomindacademy, Scratch, Allcancode). Kõik huvilised on oodatud programmeerimisoskusi omandama ja täiendama. Eelnev registreerimine ei ole vajalik.

Rohkem informatsiooni programmeerimisnädala kohta leiab http://codeweek.eu/ ja #codeEU

Tallinna Keskraamatukogu ürituste kohta saab lisainfot infoteeninduse pearaamatukoguhoidjalt Sille Dammannilt, telefonil 683 0919 ja e-posti aadressil Sille.Dammann@tln.lib.ee .

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.