"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn toetab kooliteed alustanud lapse peret (0)
13. oktoober 2017
Scanpix

Tallinna Sotsiaal- ja tervishoiuamet tuletab meelde, et esimese klassi lapse vanem saab taotleda esmakordselt kooli mineva lapse toetust, mis on 320 eurot.

Käesoleval õppeaastal on esmakordselt kooli mineva lapse toetust saanud juba 3695 esimese klassi õpilase peret, umbes 400 peret ei ole veel toetus taotlenud. Tuletame meelde, et toetust saab taotleda kolme kuu jooksul alates õppeaasta algusest, seega on taotluse esitamiseks aega novembrikuu lõpuni. Taotlus tuleb esitada elukohajärgsele sotsiaalhoolekande osakonnale või iseteeninduse keskkonnas http://taotlen.tallinn.ee.

Esmakordselt kooli mineva lapse toetus on 320 eurot ja see makstakse kahes osas. Toetuse esimene pool makstakse pärast toetuste taotlemist ja teine pool juunikuus pärast esimese klassi lõpetamist tingimusel, et toetuse taotleja ja laps on rahvastikuregistri andmetel jätkuvalt ja katkematult Tallinna linna elanikud ja laps õpib Tallinna koolis.

Lisaks sellele saab jooksval kalendriaastal toimetulekutoetust saanud pere taotleda lapsele kooliminekutoetust (32 eurot lapse kohta), mida makstakse tingimusel, et pere esimese liikme kolme viimase kuu netosissetulek on väiksem kui kehtiv töötasu alammäär (470 eurot) ja iga järgmise pereliikme kohta väiksem kui 80% sellest, ehk 376 eurot. Toetust makstakse üldharidus- või kutseõppeasutuse kuni 19-aastasele õpilasele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.