"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
ÄRA LASE TEISTEL ENDA EEST OTSUSTADA - MINE VALIMA! Vaata, kus asub su valimisjaoskond (1)
15. oktoober 2017
Scanpix

Tõehetk on kätte jõudnud ning valimisvõitlus pealinnas ja kogu Eestis kulmineerub juba täna õhtul. Vaata interaktiivselt kaardilt, kus asub sinu elukohajärgne valimisjaoskond! Hääletamas on käinud 46 protsenti valijaist!

Oma kodukoha valimisjaoskonna asupaiga leiab kaardilt, mis asub SIIN

Täiendatud kell 16.50.

Kohaliku omavalitsuse volikogude valimistel oli pühapäeval kella 16 seisuga käinud hääletamas 46,2 protsenti valijatest.

Valimisaktiivsuse poolest on 54,3 protsendiga tipus Jõgevamaa, viimasel kohal aga Ida-Virumaa 39,2 protsendiga, teatas valimisteenistus.

2013. aasta kohalikel valimistel oli pärastlõunaks hääletanud 48,4 protsenti valijatest.

Kõik jaoskonnad on avatud kella 20-ni. Hääletada saab pühapäeval vaid elukohajärgses jaoskonnas. Kaasa tuleb võtta kehtiv isikut tõendav dokument – näiteks pass, ID-kaart, juhiluba või pensionitunnistus. Valijakaarti ei ole vaja kaasa võtta. Eelhääletamisel antud häält valimispäeval muuta ei saa.

Täiendatud kell 12.50.

Kohaliku omavalitsuse volikogude valimise eelhääletamisel osales 27,8 protsenti valijatest, elektrooniliselt hääletas 186 034 inimest, jaoskonnas 120 474 inimest. 

Kohaliku omavalitsuse volikogude valimistel oli pühapäeval kella 12 seisuga käinud hääletamas 35,9 protsenti valijatest.

Kõige kõrgem ehk 44-protsendine osalus on seni olnud Jõgevamaal ja kõige madalam Ida-Virumaal – 26,5 protsenti.

2013. aasta kohalikel valimistel oli keskpäevaks hääletanud 32,3 protsenti valijatest.

Kõik jaoskonnad on avatud kella 20-ni. Hääletada saab pühapäeval vaid oma elukoha järgses jaoskonnas. Kaasa tuleb võtta kehtiv isikut tõendav dokument – näiteks pass, ID-kaart, juhiluba või pensionitunnistus. Valijakaarti ei ole vaja kaasa võtta. Eelhääletamisel antud häält valimispäeval muuta ei saa.

Kehva tervise või mõne muu mõjuva põhjuse tõttu on võimalik ka kodus hääletada. Selleks tuleb esitada kirjalik taotlus oma elukohajärgsele jaoskonnakomisjonile või kutsuda hääletuskast koju telefoni teel hiljemalt täna kella 14-ks.  

Valimispäeval saab hääletada oma jaoskonnas või kodus

• Valimispäeval saab kella 9-20 hääletada oma valimisjaoskonnas või erijuhtudel kodus. Kokku on avatud 87 valimisjaoskonda, oma jaoskonna aadressi saab vaadata valijakaardilt. Valimisjaoskonnas hääletades tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument.

• Kui inimene ei saa tervise, eakuse vm mõjuva põhjuse tõttu jaoskonnas hääletada, võib oma linnaosavalitsusele või jaoskonnakomisjonile saata kuni valimispäeval kella 14-ni kirjaliku taotluse hääletamiseks kodus. Taotluse võib saata oma jaoskonna komisjonile posti või e-posti teel. Kodus hääletamise taotlusel peab olema märgitud valija nimi, isikukood, aadress, telefoninumber ja kodus hääletamise põhjus.

• Kodus hääletamist võib taotleda ka telefonitsi, helistades valimispäeval kella 9-14 oma jaoskonna komisjoni.

Kus saab valida, kui aadressiks on märgitud vaid linnaosa?

• Kui rahvastikuregistris on aadressiks märgitud vaid linnaosa, saab hääletada ainult valimispäeval oma linnaosa ühes jaoskonnas. Haaberstis on selline jaoskond nr 6, mis asub linnaosavalitsuses (Ehitajate tee 109a), kesklinnas nr 16 linnavalitsuse hoones (Vabaduse väljak 7), Kristiines nr 21 Kristiine keskuses (Endla 45), Lasnamäel nr 30 linnaosavalitsuses (Pallasti 54), Mustamäel nr 54 Magistrali keskuses (Sõpruse pst 201/203), Nõmmel nr 62 Nõmme kultuurikeskuses (Turu plats 2), Pirital nr 75 Pirita vaba aja keskuses (Merivälja tee 3) ja Põhja-Tallinnas nr 85 linnaosavalitsuses (Niine 2).

Valijakaart pidi olema käes 30. septembriks

• Valijale peab olema hiljemalt 15 päeva enne valimisi saadetud postkasti või e-posti aadressile valijakaart.

• Valijakaart on mõeldud vaid teavitamiseks ja seda ei ole vaja valimisjaoskonda kaasa võtta. Valijakaardil on andmed hääletamise aja ja koha kohta ning jaoskonnakomisjoni telefoninumber. Valijakaardi kättesaamine kinnitab, et isik on kantud valijate nimekirja.

• Kui keegi ei saanud 30. septembriks valijakaarti või valijakaardil andmetes on vigu, tuleb pöörduda avaldusega oma linnaosa valitsusse selgituse saamiseks või vigade parandamiseks.

Paljud valimisjaoskonnad asuvad uues paigas

• Kesklinnas kaob Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuametis (Narva mnt 11d) paiknenud jaoskond, selle jaoskonna valijad jagunevad Tallinna ülikoolis (Narva mnt 25) ja 21. koolis (Raua 5) paiknevate jaoskondade vahel.

• Paekaare gümnaasiumis (Punane 17) asunud jaoskond asub nüüd hoopis Lasnamäe gümnaasiumis (Pae 59). Linnamäe Vene lütseumis (Linnamäe tee 10) asunud valimisjaoskond viiakse üle Linnamäe Maximasse (Linnamäe tee 57).

• 32. keskkoolis (Kiili 10) asunud jaoskond viiakse üle Mustamäe keskusesse (Tammsaare tee 104a). Mustamäe polikliinikus paiknenud jaoskond viiakse linnavolikogu valimisteks Mustamäe gümnaasiumisse (Keskuse 18) ning Akadeemia tee 34 munitsipaalmajas asunud jaoskonna valijad jagatakse tehnikaülikoolis (Ehitajate tee 5) ja Mustamäe gümnaasiumis (Keskuse 18) asuvate jaoskondade vahel.

• Pääsküla gümnaasiumis (Vikerkaare 10) asunud jaoskond asub Nõmme ujulas (Vabaduse pst 156).

• Pirita vaba aja keskuses (Merivälja tee 3) asunud jaoskonna valijad saavad hääletada linnaosavalitsuses (Kloostri tee 6) ning endises Pirita linnaosa valitsuse hoones (Merivälja tee 24) hääletanud valijad saavad hääletada Padriku lasteaias (Padriku tee 10).

• Stroomi keskuses (Tuulemaa 20) asuvale jaoskonnale liidetakse Ehte humanitaargümnaasiumi Ranniku hoones (Kari 13) asunud jaoskonna valijad. Endise Tallinna transpordikooli (Tehnika 18) remondi tõttu viiakse sealne jaoskond ajutiselt üle tee Ülle kauplusesse (Tehnika 15).

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

valija
15. okt. 2017 12:44
http://www.aripaev.ee/uudised/2017/10/11/poliitkorruptandid-votsid-narva-ehitushangetelt-kumnist Piirilinna Narva juhtinud mõjukad keskerakondlased, kes ka nendel valimistel kandideerivad, lõid aastate jooksul linna ehitushangetel süsteemi, mille abil sisuliselt varastati linnaelanike tagant.