"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Anu Toots: IRL-i languse taga on ebamäärane ideoloogia ja lahkumislained (1)
16. oktoober 2017
Scanpix

"Seda parteid kõigutas ja nõrgestas Vabaerakonna teke ja seejärel EKRE tugevnemine," rääkis politoloog Anu Toots.

“Kindlasti ei pea Reformierakonna eemalejäämine valitusest ja pikaaegne opositsioonis olemine Tallinna lõppema samasuguse langusega, kui on juhtunud IRL-iga. IRL-iga siin paralleele tõmmata ei tasu,” rääkis Toots ja lisas, et opositsioonis olemine võib anda erakonnale ka mitmeid plusse.

“Riigikogu valimised ei ole enam kaugel ja opositsioonis olles on tavaliselt kampaaniat teha lihtsam kui valitsusparteina.”

IRLi languse põhjused on Tootsi sõnul mujal. “Selle põhjuseks oli esiteks nende ideoloogilise platvormi ebamäärasus ja teiseks see, et IRL-is on olnud mitu lahkumislainet. Seda parteid kõigutas ja nõrgestas Vabaerakonna teke ja seejärel EKRE tugevnemine. Ma ei näe, et Reformierakonnal oleks niisuguseid konkurente.”

Edgar Savisaare poliitilise karjääri kohta arvas toots, et see on läbi. “See, kas ta ka sisuliselt liitub erakonnaga või ei liitu, ei ole täna enam üldse asjakohane küsimus. Viimastel valimistel Keskerakonna nimekirjas kandideerides oleks ta tõenäoliselt rohkem hääli saanud, kui ta lõpuks sai.”

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Peep
18. okt. 2017 18:21
IRL on hakanud viisakalt käituma, pikemat aega pole laimanud enam keskerakondlasi ja nende endised valijad on pettunud. Eriti suur poolthäälte langus oli siis, kui erakonnast lahkus E.N.Kross, kes hakkas edukalt tegutsema Reformi tagatoas valestsenaariumite koostamisega, andes oma panuse häälte saamiseks.