"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
FOTOD! Tallinna raekojas tunnustati aasta õppijaid (0)
17. oktoober 2017
Alber Truuväärt

Tallinna raekojas tunnustati Tallinna aasta õppijaid, koolitajaid ja teisi täiskasvanuõppega seotud tegijaid.

Vaata galeriid (37)


Tunnustused aasta õppija, koolitaja, raamatukogu, õpitegu ja teised kategooriad antakse välja täiskasvanud õppija nädala (TÕN) raames, mille motoks on seekord “Õppimine seob põlvkondi”.

Tallinna aasta õppija oli Kauri Kurvits (Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium), kes lõpetas gümnaasiumi aastal 2017. Omamoodi väljakutseks oli keskhariduse ja korstnapühkija kutse samaaegne omandamine, kuid suurem väljakutse – kõrghariduse diplom – seisab ees. Kauri hoolsus, töökus, oskus oma tegevusi planeerida ja uusi sihte ning eesmärke seada muudab kõrghariduse poole püüdlemise tema jaoks loogiliseks ja kahtlemata jõukohaseks tegevuseks. 

Tallinna aasta koolitaja oli Anneli Salk (MTÜ Pro Civitas, täiskasvanute koolitaja), kes toetab täiskasvanud õppijaid, lähtudes nende individuaalsetest vajadustest õppeprotsessis. Samuti teeb ta kõik endast oleneva, et koolitusel osalejad saaksid headeks tuttavateks ning toetaksid teineteist nii õppimises kui ka teadmiste ellu rakendamises. 

Tallinna aasta raamatukoguks valiti raamatukogubuss, mille autoriks ja edasiviijaks oli Katarina Jee ja raamatukoguhoidja Annika Redi.

Raamatukogubuss tekitab inimestes positiivset emotsiooni ja meelitab sisse astuma. Ja kui inimene on juba bussi sisse astunud, siis ega raamatukoguhoidja teda ilma raamatu või infovoldikuta niisama naljalt ära minna ei lase. Tallinna Keskraamatukogu raamatukogubuss Katarina Jee on Eesti ainus raamatukogubuss, mis teenindab tallinlasi alates 2008. aastast. 

Tallinna aasta õpitegu oli keelekohvikute pidamine raamatukogudes, auhinna vääriliseks peeti Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonna pearaamatukoguhoidja Nadezhda Geryak.

Keelekohvikus osalevad inimesed on enesekindlamad ja julgevad sagedamini eesti keeles kõneleda. Osalejate tagasisidest on näha, et nii mõnigi on keelekohviku eeskujul härjal sarvist haaranud ja ka argielu olukordi keelepraktikaks kasutanud. Keelekohvikud on osalejaile näidanud, et õppimine ei toimu ainult klassiruumis ja koos õpetajaga. Õppimine võib toimuda kogu aeg ja igas olukorras.

Tallinna aasta koolitussõbraliku organisatsiooni tiitli sai Tallinna Kadaka Lasteaed ja direktor Marianne Liiv.

Personali järjepidev arendamine on Kadaka lasteaia pikaajaline siht ja põhimõte. Personalipoliitika toetab tugevalt töötajate edasiõppimist. Igal aastal on neil vähemalt 2 inimest, kes õpivad ülikoolis (bakalaureuse lõpp või magistriõpe). Juhtkond kuulab tähelepanelikult, mida arvatakse töötajatest kolleegide ja lapsevanemate seas: kel ikka “silm särab”, seda julgustatakse ülikoolis edasi õppima, ametiredelil tõusma.

Tallinna mitmekülgne õppija 2017 oli Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasiumi õpilane Marge Pareiko, kes on julgustanud õppima oma lapsi ja tuttavaid.

Klassijuhataja iseloomustab Marget energilise, tööka, laia silmaringiga ja väga kohusetundliku inimesena. Marge on kiire õppija. Ta on ideaalne näide projektist “VÕTA”. Koolis on ta mõnel päeval ainult kaks tundi, et taas tööle või täiendkoolitusele joosta. 

Parimaks kogukonna sidujaks 2017 valiti aga Kultuurikeskus Kaja, Kultuuriköök 82 projektijuht  Ivika Türkson.

Ivika on Kultuurikeskuse Kaja uue üksuse Kultuuriköök 82 välja arendanud ideest teostuseni. Kultuuriköök 82 üheks osaks on pakkuda täiskasvanutele võimalust täiendada oma teadmisi kokakunsti alal. Õppijatele on loodud, võimaluste piires, parimad tingimused oma huvialade harrastamiseks ja uute teadmiste omandamiseks. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.