"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Taavi Aas: EKRE-ga on mitmeid puutepunkte, kuid on ka täielikke eriarvamusi (4)
17. oktoober 2017
Dmitri Povilaitis

Keskerakonna delegatsioon kohtus täna Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajatega. "Jõudsime arusaamisele, et meil on küll ühiseid puutepunkte, aga on mitu puntki, mis vajavad põhjalikku läbi arutamist ja kus meie seisukohad on erinevad," sõnas erakonna linnapeakandidaat Taavi Aas. "Meil on eesmärk kohtuda kõikide erakondadega."

Keskerakonna delegatsioon kohtus täna Nordic Hotel Forumis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajatega, et kaardistada erakondade puutepunktid ja arutada ideid Tallinna linna arengu osas.

“Meil on eesmärk kohtuda kõikide volikokku pääsenud erakondadega, et pidada maha konsultatsioonid, kaardistada meie võimalik ühisosa ja võimalused edaspidiseks koostööks,” selgitas Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas.

Kohtumisel EKRE-ga tutvustati teineteisele vaateid Tallinna edasises arengus ning arutati võimalikke omavahelisi puutepunkte.

Keskerakonna delegatsiooni juhi sõnul näitas arutelu, et kahel erakonnal on Tallinna juhtimiseks sarnaseid vaateid. “Jõudsime arusaamisele, et meil on küll ühiseid puutepunkte, aga juhul kui peaksime jõudma koalitsiooniläbirääkimisteni, tuleb arutada kõike loomulikult detailsemalt ning on mitu puntki, mis vajavad põhjalikku läbi arutamist ja kus meie seisukohad on erinevad,” sõnas Aas.

Aas kinnitas, et mingeid otsuseid veel vastu ei võetud. “Meil on eesmärk kohtuda kõikide erakondadega aga tõenäoliselt see ei juhtu, sest kõik erakonnad ei soovi nendele kohtumistele tulla,” nentis Aas.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindaja Martin Helme sõnas, et tänane kohtumine oli nii-öelda esimene ring, mille käigus kaardistati see, mida nelja aasta jooksul võiks teha. “Tegemist ei olnud koalitsiooniläbirääkimistega, vaid valijad andsid Keskerakonnale mandaadi linna edasi juhtida ning meie huvi on, et võimalikult paljud meie lubadused saavad pealinnas realiseeritud,” selgitas Helme.

Kuigi Keskerakonnal on Tallinna Linnavolikogus 40 mandaati 79st ehk enamus, on erakond avaldanud soovi kohtuda ka kõigi teiste linnavolikogus esindatud erakondadega, et kaardistada teineteise mõtteid ning seda, kas on piisavalt puutepunkte võimalikeks koalitsiooniläbirääkimisteks ja selleks, et pealinna juhtimine oleks veelgi laiapõhjalisem.

 

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Ott
18. okt. 2017 01:26
Varem ma arvasin ka, et EKRE sobiks koostööd tegema Keskerakonnaga, aga nüüd ma kahtlen, sest nad olid selle vastu, et Keskerakond jätkab Tallinna juhtimist. Imelik, et nad selle vastu ei ola, et pidevalt juhib Tartu elu Reformierakond. Algul arvasin, et nad on Rahvaliidu järglased, kuid erinevusi on palju minu meelest. Vähemalt pole nad sepitsenud valesüüdistusi nagu Reformi tagatoas seda tehti.
Mari
17. okt. 2017 22:38
Mulle meeldiks kui EKRE ja KE teeks Tallinnas vòimukoalitsiooni. Ja seda vaatamata et on olemas mitmeid teravaid lahkarvamusi. Arvan et sellest koalitsioonist sùnniks tallinlastele ja Eestimaale mòndagi eluedasiviivat.
võlts
17. okt. 2017 20:56
http://forte.delfi.ee/news/ajalugu/skandaalsemaid-juhtumeid-kuidas-valimistulemusi-on-voltsitud?id=79854356
lisaja
17. okt. 2017 20:38
https://elu24.postimees.ee/4279169/kolvarti-kriminaalne-minevik-ja-kusitavad-valisvisiidid?_ga=2.161588092.1783074036.1506931436-306378047.1409497078&_gac=1.251471538.1505576574.EAIaIQobChMIss2u-ICq1gIVC5SyCh0VZAr9EAMYAiAAEgJrVfD_BwE