"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna Kopli Ametikooli noored arendavad digilahendust koolilõuna valideerimiseks (0)
22. oktoober 2017
Scanpix

Tänavu teist aastat järjest Eestis korraldatav kutsekooli noortele mõeldud unikaalne tasuta koolitusprogramm Samsung Digi Pass alustas oma esimese väljaõppega. Finalistide hulka pääses oma ideega ka võistlema kolm võistkonda Tallinna Tööstushariduskeskusest ja üks võistkond Tallinna Kopli Ametikoolist. 

Tallinna Kopli Ametikooli noorte võistkonna projektiidee on arendada digilahendus koolilõuna valideerimiseks, raamatulaenutuse ja näiteks kooli saabumise ja sealt lahkumise registreerimiseks.

See näitab, et noored oskavad mõelda, kuidas tehnoloogiaid eriala õppimisse kui ka kogukonnaelusse kaasata.

Žürii valis kõigi osalejate hulgast välja üksteist parima ideega võistkonda, keda ootab ees neli põnevat kuud professionaalsete mentorite ja koolitajate käe all, et oma välja pakutud suurepärased projektiideed ellu viia. 

“Konkurents oli tihe, kuid žürii tegi lõpuks valiku 11 parima meeskonna kasuks, kes saavad alustada oma digiseiklust ja töötada reaalsete probleemide lahendamisel,” ütles programmi Samsung Digi Pass koordinaator Pirje Jürgens

Programm Samsung Digi Pass toob kokku noored seitsmest erinevast Eesti kutsekoolist: Tallinna Tööstushariduskeskus, Tallinna Kopli Ametikool, Rakvere Ametikool, Võrumaa Kutsehariduskeskus, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Luua Metsanduskool ja Tartu Kutsehariduskeskus.

Jürgensi sõnul valiti 10 meeskonna asemel 11 selle aasta programmi, kuna meeskondade ideed olid väga tugevad ja märkimisväärsed. Teiste hulgas olid žüriiliikmeteks kaks ettevõtlusvaldkonna esindajat ettevõtetest Taxify ja Zone.ee, kes aitasid hinnata projekte innovatsiooni, massiotsingu ja uute tehnoloogiate seisukohast. Peamine kriteerium valiku tegemisel oli projektiidee asjakohasus kutsekooli eriala suhtes ja idee unikaalsus.

33 noorel erinevatest Eesti kutsekoolidest on haruldane võimalus teha koostööd professionaalidest mentoritega ja arendada oma projektiideid, saada praktilisi kogemusi ning parandada oma sotsiaalseid ja digioskusi. 

Pärast inspireeriva, kuid väljakutseterikka koolituse läbimist saavad osalejad Samsungi digitaalsed passid, mis on tõenduseks uutest oskustest ja kogemustest.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.