"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
OTSE! Kuidas looduspõhiste lahendustega innovatsioon igapäevaseks muuta? (0)
25. oktoober 2017
Scanpix

Maailm on vastakuti mitmete katsumustega, mis on seotud kliimamuutuse, jätkusuutmatu linnastumise ja loodusliku kapitali kaotamisega. Looduskatastroofide risk suureneb ja heaolu väheneb. Eksperdid üritavad Tallinna Ülikoolis toimuval konverentsil lahendada looduspõhiste lahendustega mitmeid ühiskonna probleeme.

Looduspõhised lahendused (ingl nature-based solutions, NBS) pakuvad võimalusi lahendada ühiskonna probleeme, nagu kliimamuutus, veevarustuse ja toidu kindlustatus, tervis jm, looduse jätkusuutliku haldamise ja kasutuse kaudu. Näiteks rohelised katused ja seinad linna hoonetel aitavad hoida kuumal ajal temperatuuri madalamal, koguda tormivett, vähendada õhu saastatust ja tõsta inimeste heaolu, suurendades samal ajal liigirikkust.

Looduspõhised lahendused loovad ka uusi „rohelisi“ töökohti ja majanduskasvu uute toodete ja teenuste kaudu, mis väärindavad looduslikku kapitali, mitte ei ammenda seda.

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eestistumise ametlik konverents „Looduspõhised lahendused: innovatsioon igapäevaseks“ toob kokku juhtivad teadlased, poliitikud ja ettevõtjad kogu maailmast ning võimaldab neil jagada kogemusi, kuidas saab loodusel põhinevat innovatsiooni ja ökoinnovatiivseid

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.