"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Teismelise peksmine võis olla organiseeritud (0)
31. oktoober 2017
Scanpix/ Illustreeriv pilt

Nädalavahetusel toimunud 15-aastase noormehe peksmine Pärnu kesklinnas oli kallaletungi tunnistaja sõnade järgi organiseeritud ja talle jäi mulje, et see oli kättemaks.

Pärnu jõe ääres Jaansoni rajal eelmise kolmapäeva õhtul peksmist pealt näinud noormehe sõnutsi jäi talle mulje, et rünnak oli ettekavatsetud ja ohver polnud valitud juhuslikult, vahendas BNS Pärnu Postimeest. “Mingi tüdruk oli nad kokku kutsunud,” lausus noormees, kelle nime jätab toimetus enda teada. “Mina läksin sinna oma tuttavaga ega teadnudki, et midagi sellist toimub.”

Tunnistaja sõnutsi oli ümberringi 20–30 noort, kuid peksjaid tema väitel paar–kolm. “Natukene kahtlane oli küll, kui seal nii palju inimesi nägin,” rääkis noormees. “Küsisin: “Mis siin toimub?” Seepeale öeldi, et tahavad sellele poisile lõuga anda.”

Kõik toimus võrdlemisi kiiresti, pealtnägija ütlust mööda läks ehk paar minutit. Kõigepealt tõmmanud üks peksjatest ohvrit seljakotist. Kui rünnatu ära jooksis, tormati talle järele. “Üks hoidis teda kinni, kui ülejäänud teda peksid,” meenutas tunnistaja.

Pealtnägija ei osanud öelda, kas peksmise aegu jõe äärde kogunenud noored olid samast pundist. “Mina poolt seal olnutest ei tunnegi,” täpsustas ta.

Ehkki ümberringi oli palju inimesi, ei läinud keegi ohvrile appi. “See vaheleminek poleks kuidagi aidanud, sest kolm poissi peksid teda korraga ja mitte eriti kaua,” arvas juhtunut näinud nooruk, kes lahkus sündmuspaigalt kohe pärast seda, kui läbipekstu oli püsti tõusnud.”Tean, et ta sai bussiga ise koju,” lisas noormees. “Üks peksja ajas talle bussis, et venelased olid teda peksnud.”

Pahateo tunnistaja ei osanud täpselt öelda, millest löömine algas. “Öeldi, et ta oli paari tüdrukut litsiks nimetanud, kuid seepärast küll kedagi haiglasse ei peksta,” sõnas ta. “Kui ta (ohver, L. H.) oli maas, otsiti tema eekat (e-sigaretti). Ehk peksti seepärast, et tema e-sigaretti taheti varastada?”

Ohvri ema Triin Meresaare jutu järgi on tema pojal peksu tagajärjel ajupõrutus ja mälukaotus. “Kahjuks või õnneks ei mäleta ta ise mälukaotuse tõttu sellest jubedast sündmusest ja kogu päevast mitte midagi,” rääkis ta.

Meresaare sõnutsi ei olnud keegi ta pojale kiirabi kutsunud. “Ta tuli ise bussiga koju, suu oli verine, riided määrdunud. Küsisin, mis juhtus, ja ta vastas, et ei mäleta,” lausus ta. “Ütles, et vaid pea valutab. Küsisin siis, kuidas tal autokoolis läks, aga ta ei saanud aru, mis ma räägin. Ta ei teadnud isegi, kuidas ta koju jõudis.”

Ema viis poja kohe haiglasse. “Kogu autosõidu aja küsis ta mult muudkui, kuhu me läheme. Ta aju ei talletanud infot. Ka haiglas küsis poeg kogu aeg, miks me seal oleme. Ta ei teadnud isegi, mis aastaaeg on,” meenutas ema.

Ehkki emani on jõudnud mitu nime, kes tema lapse peksmise juures viibisid, ei soovi Meresaar politseiuurimise huvides juhtunu arvatavaid tagamaid täpsemalt kommenteerida. Politsei alustas peksmise uurimiseks menetlust paragrahvi järgi, mis käsitleb avaliku korra rasket rikkumist.

“Menetluse huvides politsei midagi rohkemat, kui praegu teada on, avaldada ei saa,” ütles Lääne prefektuuri pressiesindaja esmaspäeval.

Menetluse käigus võtab politsei ütlusi jõhkra rünnaku pealtnägijatelt. Politsei kutsub üles kõiki, kes viibisid 25. oktoobri õhtul Laia tänava piirkonnas ja olid tunnistajad konfliktile ning nägid noorukite seltskonda või situatsiooni, mis tundus kahtlane, võtma ühendust Pärnu politseijaoskonnaga numbril 513 1599 või kirjutama aadressil ago.kartmann@politsei.ee.

Pärnu politseijaoskonna juht Andres Sinimeri ütles, et pärast rünnakut sotsiaalmeedias oma elu elama hakanud väidetel mitmekümneliikmelisest seltskonnast, kes Pärnu linna elanikke kimbutab, ei ole alust. “Pärnu on endiselt turvaline,” kinnitas politseijuht. Sinimeri märkis, et Pärnu politsei suhtub vägivallaga seotud juhtumitesse väga tõsiselt ja teeb endast kõik, et süüdlased leida ja vastutusele võtta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.