"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kanada võtab järgmise kolme aastaga vastu pea miljon immigranti (1)
02. november 2017
Scanpix

Kanada võtab järgmisel aastal vastu pea miljon immigranti kava raames, mis "tagab" riigi edasise õitsengu, ütles immigratsiooniminister kolmapäeval.

Vastuvõetavate immigrantide arv suureneb järgmisel aastal 310 000-ni, ülejärgmisel aastal 330 000-ni ning 2020. aastal 340 000-ni, ütles Ahmed Hussen, kes astus ametisse jaanuaris ja on ka ise immigrant, vahendas BNS.

“See kava päädib ajaloo kõige ambitsioonikama immigrantide tasemega ning tagab Kanada õitsengu nüüd ja tulevikus,” lisas ta.

Arv hõlmab nii majandusmigrante, põgenikke kui ka perekondade taasühendamise kaudu riiki sisenevaid inimesi. Otsus suurendaks Kanada rahvaarvu iga aasta umbes 0,9 protsenti, mis on viimaste aastatega võrreldes 0,1 protsenti suurem.

Kriitikud ütlevad, et ettevõtete vajaduste ning elanikkonna vananemise ja sündimuse vähenemise taustal läheb vaja kuni 450 000 immigranti aastas.

Viimase tsensuse alusel tõusis välismaal sündinute hulk Kanada elanikkonnas 2016. aastal rekordilise 21,9 protsendini ehk 7 540 830 inimeseni.

Lähteriikide seas on esimesel kohal Aasia, kuhu arvestataks ka Lähis-Ida. Sellele järgnevad esmakordselt Aafrika ja seejärel kohta hoidnud Euroopa.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

esmalt indiaanlased
2. nov. 2017 13:27
Esmalt Kanada peaks tagama põliskanaadalaste elik indiaanlaste ja innuiitide huvid ja arengu asudes autonoomseid piirkondi looma põliselanikele. Võtku eeskuju Taani Gröönimaast innuiitide omariikluse väljaarendamisest. Asiaadid tegutsegu Aasias ja neegrid Aafrikas nii ju kõigile parem.