"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ratas ID-kaartidest: teeme kõik selleks, et musta stsenaariumit ei juhtuks (1)
02. november 2017
Scanpix

"See on kõige tõsisem häirekell meie ID-kaardi toimimises," ütles peaminister Jüri Ratas. "Küsimus ei ole inimressursis, vaid selles, kas meil on infotehnoloogilised võimalused, et me saame oma ID-kaarte võimalikult kiiresti uuendada."

Peaminister Jüri Ratas kinnitas, et valitsus võtab ID-kaartide probleeme väga tõsiselt. “Meie toetus RIA-le, PPA-le ja teistele, kes on pühendunud selle küsimuse lahendamisele, on väga tugev ja me töötame koos ametite juhtide ja spetsialistidega,” kinnitas ta.

Ratase hinnangul on antud olukorras kõige olulisem, et nii valitsus kui riik annavad selgeid sõnumeid, kuidas olukorras käituda kavatsetakse.

Ratas avaldas ka lootust, et kabinetinõupidamisel jõutakse uute lahendusteni. “Töötame iga tund selle nimel, et need kaardid, mis on selle teoreetilise turvariskiga seotud, saaksid kas läbi kauguuendamise või PPA teenindussaalides uuendatud,” sõnas Ratas.

“Oleme teadlikud, et süsteemid on hetkel hangunud, aga täna töötatakse, et pudelikaelad erinevate ametite vahel saaksid võimalikult kiiresti lahendatud,” rääkis peaminister.

“Teeme riigina kõik selleks et oma inimestest hoolida, neid märgata ja abistada,” kinnitas Ratas. “Loomulikult on ID-kaart seotud väga suure osaga ka meie ametkondade igapäevasest tegevust.”

Kommenteerides Postimehes avaldatud murelikku artiklit, ütles Ratas, et spetsialistid teevad kõik, et kõige halvimat vältida. “Teeme täna kõik selleks, et seda musta stsenaariumit ei juhtuks. Siiski riik peab olema kõigiks stsenaariumiteks valmis,” ütles peaminister. “Kõiki stsenaariume me peame sagedamini kui kord päevas kaaluma.”

Peaminister kinnitas, et juba septembris algasid ettevalmistused, et spetsialistide ja ministeeriumite töö saaks jätkuda ka kõige mustemas stsenaariumis.

Slovakkia eeskujul ID- kaartide peatamist Ratas lahenduseks ei pea, kuna kaart on seotud lihtsalt liiga paljude igapäevatoimingutega.
“See on kõige tõsisem häirekell meie ID-kaardi toimimises,” ütles ta. “Küsimus ei ole inimressursis, vaid selles, kas meil on infotehnoloogilised võimalused, et me saame oma ID-kaarte võimalikult kiiresti uuendada.”

Siiski ei ole tema sõnul põhjust liigseks muretsemiseks. “Eesti inimesed hetkel paanikas olema ei pea,” kinnitas Ratas.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Lugeja küsib!
2. nov. 2017 14:14
Kes maksab kinni PPA-sse edasi/tagasi sõidu 40+40=80km sest kauguuendust pole võimalik juba algusest alates teostada????????????????????????????