"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Euroopa sidedirektorid leppisid kokku 5G võrgu arendamise (0)
03. november 2017
Majandusministeerium

Täna kogunesid 25 liikmesriigi sidedirektorid Tallinnas, et leppida kokku detailsemad sammud ja ajakava 5G võrgu arendamiseks Euroopa Liidus. 5G võrk võimaldab tulevikus nii inimestel kui seadmetel suhelda suuremate andmemahtudega ja senisest kiiremini.

“Selleks, et saaksime üle-euroopaliselt 5G võimalikult kiiresti kasutusele võtta, peame kõigepealt ühiselt kokku leppima ajaraami uute sagedusalade eraldamiseks. Tänasel kohtumisel oli meil elav arutelu 5G tegevuskava üle ning liikmesriigid suhtusid selle kokku leppimisse väga positiivselt. Sidedirektorite poolt heaks kiidetud 5G tegevuskava läheb edasi Euroopa Liidu telekomiministrite nõukogule, mis toimub selle aasta detsembris. Loodame, et saame ühe Eesti eesistumise töövõidu 5G tegevuskava näol juurde,” kommenteeris kohtumist juhtinud majandusministeeriumi sideosakonna juhataja Tõnu Nirk.

Juulis allkirjastasid EL- telekomiministrid Tallinnas 5G deklaratsiooni, mis kinnitas liikmesriikide valmisolekut edendada Euroopat kui juhtivat 5G turgu ning 24. oktoobril Luksemburgis toimunud telekomiministrite nõukogu andis sidedirektoritele ülesandeks leppida kokku detailsemad sammud 5G sageduste jagamiseks aastaks 2025.

Lisaks tegi Eesti kui Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja tänasel kohtumisel teistele sidedirektoritele ülevaate sideseadustiku menetluse seisust nõukogus. Samuti arutati kohtumisel, kuidas kiirendada gigabiti infoühiskonna eesmärkide saavutamist ja suurendada investeeringuid uue põlvkonna sidevõrkudesse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.