"Kui vanasti said inimesed tänaval petta, siis nüüd internetis."

Joosep Kaasik, Põhja prefekt
Barnier: Brexiti-kõneluste lõppenud voorus ei tehtud tähtsaid otsuseid (2)
10. november 2017
Scanpix

Euroopa Liidu pealäbirääkija Michel Barnier ütles täna, et lõppenud kahepäevases Brexiti-kõneluste voorus Suurbritanniaga ei tehtud ühtki olulist otsust.

Kahe kõneluspäeva jooksul “süvendati kontakte” keerulistes küsimustes nagu Suurbritannia arve EL-ist lahkudes ja kuidas hakkab toimima piir Iirimaaga, ütles Barnier.

Poolte kodanike õiguste küsimuses mindi pisut edasi, aga probleeme on veel palju, lisas ta.

Barnier rõhutas, et on aeg teha konkreetsete kohustuste näol teoks Briti peaministri Theresa May lubadus EL-ist lahkudes kõik finantskohustused täita.

Barnier’ sõnul peavad pooled saavutama järgmise kahe nädala jooksul “piisavaid” edusamme esmastes küsimustes nagu lahutuse arve, et liikuda jaanuaris edasi tulevaste suhete, seal hulgas kaubanduse juurde.

EL-i liidrid peavad 14.-15. detsembri tippkohtumisel otsustama, kas edusammud on piisavad.

Suurbritannia soovib meeleheitlikult astuda kõneluste teise faasi ehk kaubadusküsimuste kallale, aga kui detsembris lahutustingimustes kokku ei suudeta leppida, toob see ilmselt kaasa läbirääkimiste teise faasi alguse edasilükkamise veebruari või märtsi EL-i tippkohtumiste järgsesse aega.

Kahe järgmise nädala jooksul on vaja “ausaid ja tegelikke edusamme”, rõhutas Barnier.

Samal ajal on Suurbritannia EL-ist lahkumise reeglid koostanud ametnik öelnud, et seadused lubavad Suurbritannial enne lahkumistähtaega 2019. aasta märtsis millal tahes protsessi peatada.

Peaminister Theresa May hoiatas, et ei kavatse sallida “püüdeid blokeerida briti rahva demokraatlikke soove katsega aeglustada või peatada meie Euroopa Liidust lahkumist”.

Valitsusel on kavas kirjutada seadustesse, et Ühendkuningriik lahkub EL-ist 29. märtsil 2019 kell 11 õhtul. Sellest loodetakse kaitset viivituste eest.

Briti parlamendis arutatakse praegu kehtivate Euroopa Liidu regulatsioonide kandmist Briti seadusandlusesse, et vältida juriidilist kaost Brexiti järel.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

šotlane
27. nov. 2017 20:43
http://politikus.ru/events/102003-ocherednaya-zrada-angliya-otkazalas-schitat-golodomor-1932-1933-godov-genocidom.html Inglismaa ei pea Holodomori genotsiidiks. http://politikus.ru/events/102014-marazm-krepchaet-anglichanam-predlagayut-otkazatsya-ot-slov-malchik-i-devochka.html Inglastele soovitatakse loobuda sõnadest poiss ja tüdruk.
paneuroopa
26. nov. 2017 19:08
http://objektiiv.ee/salastatud-dokument-aastast-1971-varjake-brittide-eest-euroopa-liidu-toelist-olemust/