"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
E-külalistunnid toovad Youtube'i kanalis kokku 20 000 õpilast üle Eesti (0)
10. november 2017
Scanpix

Kolme päeva jooksul on Youtube otseülekannetena toimuvates e-külalistundides kokku saanud õpilased igast Eesti maakonnast ning ka väliseesti koolidest.

Taolisi üleriigilisi koolitunde, kus tunni annab üks külalisõpetaja koos sadade õpetajatega, pole mujal maailmas varem tehtud, teatas MTÜ Tagasi kooli BNS-ile.

“See on uskumatu, milline koosolemise tunne tekib, kui Youtube vestlusaknasse ilmuvad üksteise järel tervitused õpilastelt Valgast, Kuressaarest ja nii edasi ja nii edasi,” sõnas MTÜ Tagasi Kooli juht Teibi Torm.

E-külalistunni esimese osa annabki külalisõpetaja otseülekandena, temalt võtavad seejärel teema üle õpetajad klassiruumides üle Eesti. “Külalisõpetajad pakuvad teema ja avavad selle. Aga õpetajad on need, kes tulevad sellega kaasa, võtavad teema vastu ja viivad päriselt oma õpilasteni. Ja see ongi see vau-efekt, mida e-külalistund võimaldab. Õpetajad on peale otseülekannet õpilastega koos näiteks mänginud liikumisharjumuste bingot, intervjueerinud üksteist, võtnud vastu seadusi ja valinud enda jaoks välja koolistressi ennetavaid tegevusi,” rääkis Torm.

Praeguseks on selliseid koolitunde toimunud 35. Kõige rohkem õpilasi saab kokku reede hommikul kell 9, kui Kiusamisvaba Kooli juhi Triin Toomesaare tunnis kohtub 3700 õpilast üle Eesti. “See on tuhat korda suurem publik kui olen harjunud ja vastutustunne ning ka aukartustunne on sedavõrd suuremad. Jõuda ühe koolitunniga korraga nii paljude õpilasteni üle Eesti on väga põnev,” sõnas Toomesaar.

100 e-külalistundi on Tagasi Kooli ja partnerite kingitus Eestile sajandaks sünnipäevaks. Nende sisu on kokku pandud 1100 küsimuse põhjal, mille esitasid õpilased üle Eesti. Samuti toob see esmakordselt kokku nii palju erinevaid Eesti teadlasi, sportlasi, kultuuritegelasi, ettevõtjaid, ajakirjanikke, noori ja ka meie presidendi. Seda kõike ühise eesmärgiga – vastata noorte küsimustele ning anda ligipääs kvaliteetsele ja inspireerivale sisule kõikidele Eesti õpilastele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.