"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eksperdid otsivad võimalusi kooliõpilasi liikuma panemiseks (0)
12. november 2017
Scanpix

Tartu Ülikooli (TÜ) liikumislabor korraldab 24. novembril Tartus konverentsi "Liikuma kutsuv kool", mille fookuses on Eesti kooliõpilaste vähene liikumisaktiivsus ja seda lahendav pilootprogramm "Liikuma kutsuv kool".

Interaktiivsel konverentsil seotakse kümne piloteeriva põhikooli praktilised kogemused ideetubade, liikumisvahendeid tutvustava messi ning teadusuuringute tulemustega, et pakkuda lahendusi ja võrgustikuvõimalust ligi sajale haridusjuhile Eesti koolidest ja kohalikest omavalitsustest.

TÜ liikumislabori korraldatav Liikumisfoorum toimub juba viiendat korda, sel korral konverentsina, mis keskendub eelmisel aastal 10 põhikooliga piloteerinud programmile “Liikuma kutsuv kool”. Eesti koolide ja kohalike omavalitsuste haridusjuhte, samuti riigiasutuste ja vabaühenduste esindajaid koondava konverentsi kava keskendub eri tüüpi koolide õpilaste liikumist soodustavate praktiliste lahenduste leidmisele.

Päeva esimeses, ettekannete pooles tutvustatakse laste liikumise suurendamise hüvesid ning võimalusi seda ainetundidesse, vahetundidesse ja kooliteele lisada. Päeva teises, käed-külge pooles toimuvad “Liikuma kutsuvate koolide” esitlus-, kogemus- ja ideetoad liikumise ja õppimise ühendamiseks. Praktilisi kogemusi ja soovitusi tantsu- ja õuevahetundide kasutuselevõtmisel, koolipäeva struktuuri muutmisel ja muu seesuguse jagavad nii eksperdid kui ka pilootkoolide esindajad, kes on kaheaastase perioodiga taganud oma õpilastele paremad liikumisvõimalused, vähesema istumisaja ja õppimist soodustava koolikeskkonna. Koostööaspekti koolikultuuri muutustes tutvustab koolijuht Pekka Paappanen Soomest. Lõunapausi ajal toimub konverentsikeskuse ruumides mess “Liikuv koolipäev”.

Programmi eestvedaja ja liikumislabori juhataja Merike Kulli sõnul on soov, et Eesti koolid õpiksid väärtustama liikumisaktiivsuse rolli hariduslike eesmärkide saavutamisel ning rakendama Liikuma Kutsuvate Koolide põhimõtteid.

“Konverentsiga näitame, et igast koolist võib saada liikuma kutsuv kool,” lisas Kull.

Liikumislabor on Tartu Ülikooli füsioteraapia ja sporditeaduste instituudi üksus, mis tegeleb teaduspõhiste sekkumisprogrammide väljatöötamise ja rakendamisega, et suurendada elanike liikumisaktiivsust.v n b  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.