"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Nädal tuleb peamiselt plusskraadidega ja võrdlemisi vihmane (0)
14. november 2017
Scanpix

Täna öösel madalrõhkkonna mõju väheneb ja päeval tugevneb kõrgrõhuhari. Kohati sajab lörtsi ja vihma. 

Läänekaare tuul on öösel nõrk, päeval muutub tuntavamaks. Õhutemperatuur on öösel vahemikus -3 kuni +1 kraadi, meremõjuga rannikul kuni +5 kraadi, päeval on sooja 1-6 kraadi, vahenda BNS.

Kolmapäeva öö hakul on veel kõrgrõhuharja mõju tugevam ja ilm suurema sajuta. Merelt läheneb aga madalrõhulohk ning pärast keskööd hakkab lääne poolt alates sadama – Lääne-Eestis sajab põhiliselt vihma, Kesk- ja Ida-Eestis enam lörtsi. Edelatuul tugevneb. Õhutemperatuur on vahemikus -2 kuni +2 kraadi, Lääne-Eesti rannikualadel kuni +6 kraadi. Päeval sajab aeg-ajalt lörtsi ja vihma. Puhub tugev edela- ja läänetuul, puhanguid on rannikul 15 m/s. Sooja on 3-7 kraadi.

Neljapäeva öösel madalrõhulohk kaugeneb itta ning lääne poolt alates sadu lakkab. Päeval tugevneb kõrgrõhuhari ja ilm on enamasti sajuta. Puhub tugev lääne- ja loodetuul, puhanguid on 15 m/s, Virumaa rannikul enamgi, rahulikumaks muutub ilm õhtul. Õhutemperatuur on öösel vahemikus 0 kuni +3 kraadi, rannikualadel on sooja kuni 6 kraadi, päeval 4-7 kraadi.

Reede öö on kõrgrõhuharja mõjul sajuta ja mõõduka läänekaare tuulega. Vastu hommikut pöördub tuul lõunasse ja tugevneb. Õhutemperatuur on sisemaal vahemikus 0 kuni -3 kraadi, Lääne-Eesti rannikualadel tuleb sooja 1-5 kraadi. Päevaks tungib aktiivne madalrõhkkond servaga üle Skandinaavia ja Läänemere, tõstab edela- ja lõunatuule tugevaks, puhanguid kuni 17 m/s. Vihmasadu laieneb kiiresti üle Eesti ja pärastlõunal lääne poolt alates juba sadu lakkab. Sooja on 4-7 kraadi.

Laupäeva öösel libiseb üle Eesti lauge kõrgrõhuhari ja suuremat sadu ei tule. Edelatuul annab üürikeseks pisut järele. Päeval jõuab üle mere juba uus madalrõhulohk. Ilm muutub taas sajusemaks- saartel ja läänerannikul sajab põhiliselt vihma, sisemaal ka lörtsi. Tuul pöördub lõunasse ja paisub taas tugevaks. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel vahemikus 0 kiuni +3 kraadi, rannikualadel tuleb sooja kuni 5 kraadi.

Pühapäev tuleb madalrõhkkonna servas sajuhoogudega – öösel sajab saartel ja läänerannikul vihma, mandri sisealadel põhiliselt lörtsi, päeval sajab vahete-vahel vihma. Puhub võrdlemisi tugev lõuna- ja edelatuul. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni +5 kraadi, päeval +4 kuni +6 kraadi.

Järgmise nädala esmaspäev tuleb madal- ja kõrgrõhuala piirimail kohatiste sajuhoogudega. Tuul on mõõdukas ja puhub põhjakaarest. Õhutemperatuur on vahemikus -3 kuni +2 kraadi, saarte rannikul on sooja kuni 5 kraadi, päeval näitab termomeeter 0 kuni +5 kraadi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.