"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Raasuke: panganduses tekivad fintech-ettevõtete ja pankade hübriidid (0)
18. november 2017
Scanpix

"Traditsiooniline pangandussektori ärimudel varsti enam ei toimi. Võimalik, et tulevikus on tegu mingisuguse hübriidga – võetakse positiivsed asjad nii fintech-ettevõtetelt kui ka pangandussektorilt," ütles Luminori juhatuse esimees Erkki Raasuke.

Luminori juhatuse esimehe Erkki Raasukese hinnangul võib pangandussektor järgneva 5 kuni 7 aasta jooksul silmnähtavalt muutuda, tulevikus võivad traditsioonilised pangad muutuda pankade ja fintech-ettevõtete vahelisteks hübriidideks, vahendas BNS.

“Selge on, et see, mis meid siia on toonud, enam edasi ei vii. Traditsiooniline pangandussektori ärimudel varsti enam ei toimi. Võimalik, et tulevikus on tegu mingisuguse hübriidga – võetakse positiivsed asjad nii fintech-ettevõtetelt kui ka pangandussektorilt. Juba 5 kuni 7 aasta pärast võib traditsiooniline pangadus näha teistsugune välja,” ütles Raasuke Fintech Forum 2017 konverentsil.

Seejuures leiab Raasuke, et fintech-ettevõted tegutsevad praegu veel liiga lineaarselt selleks, et saavutada suuremat edu. “Pangandussektor ei ole lineaarne, kuid paljud fintech-ettevõted teevad praegu veel selle vea, et peavad pangandust lineaarseks turuks. Seetõttu on seal ka vähe raha ning raske üles ehitada edukat ärimudelit,” lisas ta.

Raasukese sõnul eelistavad inimesed praegu veel traditsioonilisi panku ennekõike turvalisuse tõttu. “Pangandussektoris on viimastel aastatel küll muutusi toimunud, kuid investeerimise ning raha säästmise osas praegu erilisi muutusi ei ole. Selle juures on kõige tähtsamaks aspektiks turvalisus. 15 protsenti elanikkonnast omab 85 protsenti majanduslikust rikkusest, ning nende inimeste jaoks on oluline, et nad saaksid oma raha turvaliselt pangas hoida,” rääkis Luminori juhatuse esimees.

Reedel Tallinnas toimunud Fintech Forum 2017 konverentsil arutati euroopaülese digitaalse ühisturu arengute ja finantstehnoloogia tulevikuvisioonide üle.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.