"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Aas: eelarve konservatiivne kasv on tingitud varade müügi vähenemisest (0)
21. november 2017
Svetlana Aleksejeva

Tallinna linnapea Taavi Aasa sõnul on Tallinna järgmise aasta eelarve suhteliselt konservatiivne 1-protsendiline kasv tingitud linnavara müügist planeeritavate tulude vähenemisest.

Taavi Aas ütles, et kui esialgselt oli Tallinna linnahalli lähiümbruse kinnistute müük planeeritud juba tänavuse aasta eelarvesse, siis ilmselt ei jõua linn ka veel 2018. aastal nende müügini, mistõttu on ka eelarvesse planeeritud tulu linnavara müügist väiksem, vahendas BNS.

Tänavu kevadel oli Tallinnal plaanis kinnistud juba suve või sügise jooksul enam kui 12 miljoni euro eest ära müüa. Kuivõrd linnahalli ja lähiümbruse detailplaneeringu kehtestamine esialgsega plaanitust pikemas venis, lükkus edasi ka kinnistute müümisprotsess.

“Tegelikult on asi ka selles, et linnavaraamet tahab rohkem aega, et seda müüki ettevalmistada,” märkis Aas.

Tallinna järgmise aasta eelarves kasvavad kulud linnapea sõnul plaanide kohaselt 6 protsenti, kuid samas peaksid investeeringud mõnevõrra vähenema.

Esmaspäeval linnavalitsuse kabinetiistungil lepiti kokku tuleva aasta linna eelarve mahus, mis peaks kasvama tänavusega võrreldes 0,95 protsenti 683 miljoni euroni.

“Tegime traditsiooniliselt konservatiivse eelarve ehk kui eelarve tulud peaksid aasta jooksul paremini laekuma, on meil võimalus alati teha ka lisaeelarve,” ütles Aas ERR-i uudisteportaalile.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.