"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Julge ja vapper tüdruk Annabel inspireeris Rae valda heategevuskampaaniat algatama (0)
21. november 2017
Erakogu

Oktoobrikuu lõpul algatas vähiravifond "Kingitud elu" kampaania, milles kutsus Eesti inimesi üles toetama seitsmeaastase Lagedi tüdruku Annabeli võitlust kurja haigusega. Saanud kampaania edust innustust otsustasid Rae valla elanikud heategevuskampaaniat jätkata. 

Samal päeval kui algas Annabeli kampaania, pöördus Rae Kultuurikeskuse poole Rae vallavolikogu liige Bärbel Salumäe, kes olles ise Lagedi kogukonna liige, elas täiest hingest kaasa Annabeli loole ja tegi ettepaneku korraldada vähiravifondi kampaania toetuseks eraldi Rae valla sisene heategevusaktsioon, et kindlustada Annabeli raviks vajaliku summa kogumine. 

Erinevad meediakajastused, eriti aga Annabeli lugu ETV “Pealtnägijas” puudutasid inimesi sügavalt ning oma panuse Annabeli võitluse heaks soovisid anda nii paljud eraisikud ja ettevõtjad, et lõpptulemus üllatas kõiki osapooli – kokku koguti üle kolmesaja tuhande euro ja sellest lõviosa vaid ühe ööpäevaga!

Kampaania edu üle rõõmustasid siiralt ka Bärbel Salumäe ja Rae Kultuurikeskuse juhataja Toomas Aru ning Rae valla kultuurispetsialisti Kristi Aru, kellega koos Rae valla kampaaniaplaane oli peetud. Olgugi, et Annabel enam lisakampaaniat ei vajanud, oldi ühisel arusaamal, et mõtet Rae valla heategevuskampaaniast võiks vastavalt muutunud oludele edasi arendada ning võtta eesmärgiks anda omapoolne panus sellesse, et kui järgmine Rae valla elanik sarnast toetust peaks vajama, on vastavas fondis juba algkapital olemas ja abivajajate vaade eesootavale veidi lootusrikkam.
Täna ongi asjaajamised nii kaugel, et Rae vald on esimene omavalitsus Eestis, kes koostöös vähiravifondiga Kingitud Elu loob oma valla elanikele päris oma valla fondi.

Rae valla fondist on võimalik toetust taotleda kõigil abivajajatel, kes on Rae valda sisse kirjutatud ning kelle ravikulude katmine Eesti Haigekassa poolt on ühel või teisel põhjusel võimatu.

Kogumiskampaania saab avapaugu juba täna, 21. novembril Rae vallavolikogu istungil, kus Bärbel palub kõigil Rae valla volikoguliikmetel teha oma südametunnistuse järgi annetus Rae fondi ja olla sellega teenäitajaks ja eeskujuks kogu vallale.

Fond on annetusteks avatud igal ajal, toetamiseks tuleb sobiv summa kanda SA Hille Tänavsuu Vähiravifondi Kingitud Elu arveldusarvele Swedbank: EE212200221059073061, lisades märksõnaks “Rae”. Toetusi kogutakse avalikult ka kõigil Rae Kultuurikeskuse poolt korraldatud sündmustel alates 24.novembrist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.