"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Savisaare valimisliit ja Tegus Tallinn kulutas valimistel pool miljonit (0)
21. november 2017
Scanpix

Valimisliidu kampaaniakuluks oli 564 680 eurot. Ettevõtja Urmas Sõõrumaa tasus 310 503 ning Jüri Mõis 70 000 eurot, kuid volikokku pääses vaid Edgar Savisaar.

Oktoobrikuistel kohalikel valimistel kulutas valimisliitudest suurima summa Savisaare valimisliidu ja Tegusa Tallinna nimekiri, mis deklareeris oma kampaaniakuludeks 564 680 eurot,  vahendas BNS Postimeest.

Ettevõtja Urmas Sõõrumaa tasus kampaaniaks 310 503 ning Jüri Mõis 70 000 eurot, selgub erakondade rahastamise järelevalve komisjonile (ERJK) seni laekunud andmetest.

ERJK-le esitatud aruannetest selgub, et valimisliidu kampaaniakuluks oli 564 680 eurot. Sellest on tasutud 380 503 eurot ning veel tasumata 184 177 eurot. Kusjuures praeguseks tasutud kulud on makstud ainult Sõõrumaa ja Mõisa annetustest.

Nimekirja kampaaniakulude eest tasuti valimisstaabi üür Tallinna südalinnas, büroo kulud Lasnamäel, ajalehe väljaandmine nii eesti kui ka vene keeles, pikad telereklaamid, linnakodanikke ning valimisliidu nimekirjas volikogusse pääsevaid inimesi ühendava mobiilirakenduse loomine, aktiivne valimisreklaam internetis, ikooni ost kingituseks kirikule, kirjutab Postimees.

Oma kandidaadid pani Savisaare valimisliidu ja Tegusa Tallinne nimekiri Tallinnas välja Haaberstis, kesklinnas, Kristiines, Lasnamäel, Mustamäel, Nõmmel, Pirital ja Põhja-Tallinnas. Nimekirja poolt andis hääle 8562 inimest ehk 4,5 protsenti valijaist ning sellega volikokku pääsemise künnist ei ületatud.

Ainsa kandidaadina sai Tallinna linnavolikokku Edgar Savisaar, kogudes 3621 toetusega küll oma ajaloo madalailma häältesaagi, kuid sai isikumandaadi. Valimisliidu eestvedajad ja suurimad annetajad Sõõrumaa ning Mõis jäid volikogust välja, kuna kogusid vastavalt 734 ja 379 häält.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.