"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Aadu Luukase missioonipreemia sai veteranpoliitik Vaino Väljas (0)
05. detsember 2017
Scanpix

Suurettevõtja Aadu Luukase 32 000 eurose missioonipreemia pälvis tänavu poliitikaveteran ja diplomaat Vaino Väljas ning ülejäänud viis preemia nominenti said igaüks 6400 eurose preemia.

Väljas on endine Eesti NSV ja iseseisvuse taastanud Eesti poliitik ning Nõukogude Liidu diplomaat. EKP KK esimese sekretärina juhtis ta 1988. aastal Eesti NSV suveräänsusdeklaratsiooni vastuvõtmist, vahendas BNS.

Nominendipreemia pälvisid ajaloolane ja Eestis tegutsev rootsi vaimulik Patrik Göransson; ajakirjanik ja Kodulinna maja looja ning juht Tiina Mägi, puuetega noorte ujumistreener Õnne Pollisinski, koorijuht Hirvo Surva, mitmete oluliste e-riigi projektide initsiaator Uuno Vallner.

Missioonipreemia nominentide ja laureaaditiitli otsuse tegi Aadu Luukase Sihtasutuse nõukogu koosseisus Indrek Luukas, Sulev Loo ning Märt Vooglaid. Kandidaate said esitada nii eraisikud kui kõik Eestis registreeritud avalik-õiguslikud juriidilised isikud, sihtasutused ja mittetulundusühingud.

2006. aastal surnud Aadu Luukas oli suurettevõtja, muu hulgas asutas ta transiidiettevõtte Pakterminal.

Aadu Luukase missioonipreemiat antakse välja 2007. aastast. Varem on missioonipreemia pälvinud Tallinna Lastehaigla Toetusfond, ajaloolane ja Eesti Kunstiakadeemia professor David Vseviov, Vanalinna Hariduskolleegiumi asutaja ja juht Kersti Nigesen, sihtasutus Metsaülikool, Liikumispuudega Laste Toetusfond, Eesti Võrkpalli Liit, Tartu Ülikooli professor Marju Lauristin, vaimulik Toomas Paul, Narva Kolledži direktor Katri Raik, MTÜ Eesti Meestelaulu Selts , SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks ning Estonia Seltsi juhataja Arne Mikk. Eelmisel aastal anti preemia proua Ingrid Rüütlile ning president Arnold Rüütlile.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.