"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Uuring: seiklusradade seisukord on Balti riikides keskpärane (0)
05. detsember 2017
Scanpix

Eesti, Läti ja Leedu tarbijakaitseametite läbiviidud ühine seiklusparkide järelevalveprojekt näitas, et seiklusradade üldine seisukord oli keskpärane.

Seikluspargid on üha enam populaarsust kogunud ja nende ohutuse osas ei tohi ükski ettevõte järeleandmisi teha, teatas tarbijakaitseamet BNS-ile. Tänavu suvel kontrollisid Balti riikide tarbijakaitseametid seiklusparkide ohutust ja nõuetele vastavust. Kontroll hõlmas kokku kuut seiklusparki ehk igas riigis kahte. Tähelepanu pöörati muu hulgas dokumentatsioonile, radade ehitusele ja ohutusele, kasutatavate isikukaitsevahendite nõuetele vastavusele ning olemasolule, tarbijale antavale teabele ja lepingutele.

Eestist oli järelevalveprojekti kaasatud Otepää seikluspark kui üks vanimaid seiklusparke ja Pirita seikluspark, kus pakutakse teenust ka öisel ajal. Projektis osalenud seikluspargid said kontrollimise käigus tagasisidet kitsaskohtadest ning ka sellest, mis on hästi. Osalenud seiklusparkidele edastatud kokkuvõte võimaldab neil end teiste teenusepakkujatega võrrelda, õppida vigadest ja rakendada häid lahendusi.

Ametid hindasid kontrollitud Balti riikide seiklusparkide seisukorda keskpäraseks. Arenemisruumi on teenuse ohutuse parandamiseks kõikides valdkondades, näiteks isikukaitsevahendite kasutamine, tarbijatele antav teave, võõrkeelsed lepingud või muu sarnane. Kontrollijate hinnangul ei pööranud osad teenuseosutajad piisavalt tähelepanu osutatava teenuse ohutusele, sest mõnedes parkides ei olnud nende avamisest saadik tehtud ühtegi parendust.

Lisaks ilmnes, et seiklusradasid ja isikukaitsevahendeid ei hooldatud piisavalt, sest selles valdkonnas leiti palju rikkumisi. Näiteks kasutati kulunud isikukaitsevahendeid, kahjustatud seiklusraja elemente ja ohutusvarustust, nagu juurdepääsuredelid, platvormid ja puude polsterdus.

Järelevalve käigus kaardistati hetkeolukord ning selle alusel koostati ühtsed juhised ohutuse tagamiseks seiklusparkides. Dokument sisaldab ka enesekontrolli küsimustikku, mis annab ettevõtjale võimaluse hinnata seikluspargi hetkeolukorda ning teha vajalikud parandused. Valminud seiklusparkide ohutuse juhend on kõikidele ettevõtjatele kättesaadav tarbijakaitseameti kodulehel ettevõtjaile suunatud juhendite juures.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.