"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Noorte oodatud jõulukingituseks on investeering (0)
18. detsember 2017
Scanpix

SEB 2017. aastal noorte finantskäitumise uuringust selgus, et investeering võib olla noortele väga oodatud kingitus. Kaks kolmandikku noortest tunneb investeerimise vastu huvi, kuid ainult 1% noortest vanuses kuni 25. eluaastat on katsetanud investeerimist.

75% tänastest noortest koguvad raha ja 70% noortest kogujatest hoiab oma sääste sularahas. Ilma investeerimiseta kaotavad aastatega noorte säästjate vahendid olulise osa oma väärtusest, kasutamata jäävad kaasaegsed raha kasvatamise võimalused ning juurduvad vananenud rahakasutuse käitumismustrid. Investeerimiskonto, investeering või väärtpaberite kinkimine vastupidi aitavad noorel koguda vajaliku finantsilist tagavara, õpetavad talle investeerimise alustalasid ja aitavad harjutada kaasaegseid rahakasutusreegleid. Oma lapsele investeerimiskonto loomine või kinkimine eeldab lastevanematelt traditsioonilistest jõuluraamidest välja astumist, kuid samuti võib see samm pikas perspektiivis suurendada laste võimalust kaasaegses finantsmaailmas hakkama saamiseks.

“Üheks peamiseks põhjuseks kasutada investeerimiskontot ja investeerimist oma säästude hoidmiseks juba võimalikult varases eas on liitintress, tänu millele hakkavad iga täiendava aastaga genereerima lisatulu mitte ainult investori enda ressursid, vaid ka teenitud intressid. Tänu sellele võib näiteks 10 protsendise aastakasvuga investeering 20 aastases perspektiivis ligi seitsmekordistuda. Investeerimisportfell, kasvuportfell või mõni muu sarnane toode, mida suurem osa Eesti pankadest oma klientidele pakub, annavad kindlasti hea võimaluse nii noore inimese säästude kaitsmiseks inflatsioonimõju vastu kui ka iseseisva elu alustamiseks piisava finantsilise baasi loomiseks”. – kommenteerib Investeerimiskonto kinkimise mõtet finantsturgude riskinõustaja Kristofer Vähi.

Viimaste aastate SEB noorte finantskäitumise uuringu tulemused toovad järjepidevalt välja seda, et noored inimesed soovivad luua enda jaoks kindlat finantsbaasi juba väga noores eas ning täiskasvanute teadlik toetus selles valdkonnas on neile ülioluline.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.