"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Aasta advokaadiks valiti Paul Keres (1)
19. detsember 2017
Scanpix

Advokatuuri esimehe Hannes Vallikivi sõnul mängis Kerese valimisel olulist rolli Kaur Kenderi kaitsmine. "Paul Kerese tegevus kogu protsessi vältel on eeskujuks kõikidele Eesti advokaatidele."

Eesti Advokatuur valis aasta advokaadiks Paul Kerese, kes sai laiemalt tuntuks Kaur Kenderi kaitsjana, vahenads BNS.

Eesti Advokatuur valis aasta advokaadiks Paul Kerese ning tunnustas Helen Tombergi pikaajalise vabatahtliku töö eest ning Jüri Raidlat silmapaistva ühiskondliku tegevuse eest, teatas advokatuuri esindaja.

Advokatuuri esimehe Hannes Vallikivi sõnul mängis Kerese aasta advokaadiks valimisel olulist rolli Kaur Kenderi kaitsmine. “Kenderi protsess on õpikunäide sellest, et advokaati ei tohi samastada tema kliendiga. Advokaat professionaalina esineb ratsionaalselt ja tasakaalukalt, käitugu klient kuidas tahes või arvaku üldsus kliendist mida tahes,” sõnas Vallikivi. “Teist nii suurt avalikkuse tähelepanu pälvinud vastuolulist kohtuasja polegi meil olnud. Paul Kerese tegevus kogu protsessi vältel on eeskujuks kõikidele Eesti advokaatidele.”

Vabatahtliku tegevuse kategoorias tunnustas advokatuur tänavu Helen Tombergi pikaajalise panuse eest advokatuuri ja Lastekaitse Liidu ühisprojektis Hea nõu lastega peredele. “Helen on selle projekti hing, ta on kaasa löönud algusest peale, tänaseks juba seitse aastat,” ütles selgitas Vallikivi.

Ühiskondliku tegevuse kategoorias pärjatud Jüri Raidlat tunnustati panuse eest riigireformi ja selle ühe osa, haldusreformi läbiviimisesse. “Paljud Eesti riigi arhitektid olid teadupoolest advokaadid. Eesti Advokatuur anno 2017 on seda uhkem tänaste advokaatide-riigimeeste üle,” sõnas advokatuuri esimees.

Eesti Advokatuur on Aasta advokaadi tiitlit välja andnud aastast 2014.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Respekt
19. dets. 2017 13:36
Tänases Terevisioonis (algusest 1h 17min) jättis ausa ja julge mehe mulje, astudes välja riigi ja luure omavolile. https://etv.err.ee/l/saated