“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
Pikhof: uued alkopiirangud kaitsevad lapsi ja vähendavad liigjoomist (0)
20. detsember 2017
Scanpix

"Kui ühel kaalukausil on meie laste huvid ning Eesti kainem tulevik ja teisel alkoholiäri huvid, siis ei tohiks olla kõhklust, milline valik teha," ütles SDE riigikogu fraktsiooni aseesimees Heljo Pikhof. "Alkoholipoliitika karmistamine on ainuõige olukorras, kus Eesti on alkoholisurmade arvult jätkuvalt Euroopas esirinnas ja alkohol teeb mõõtmatut kahju meie inimeste tervisele ja ka majandusele." Täna tulevad riigikogus lõpphääletusele alkoholi müügi- ja reklaamipiirangud.

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimehe Heljo Pikhofi sõnul kaitsevad riigikogus lõpphääletusele tulevad alkoholi müügi- ja reklaamipiirangud lapsi ning vähendavad liigjoomisest tingitud kahju Eesti ühiskonnale, vahendas BNS.

“Kui ühel kaalukausil on meie laste huvid ning Eesti kainem tulevik ja teisel alkoholiäri huvid, siis ei tohiks olla kõhklust, milline valik teha. Uued põlvkonnad ei pea üles kasvama säravate alkoholireklaamide saatel, millel on selge mõju noorte tarbimisharjumustele,“ ütles Pikhof pressiteate vahendusel.

“Alkoholipoliitika karmistamine on ainuõige olukorras, kus Eesti on alkoholisurmade arvult jätkuvalt Euroopas esirinnas ja alkohol teeb mõõtmatut kahju meie inimeste tervisele ja ka majandusele,” lisas ta.

Riigikogus tuleb kolmapäeval kolmandale lugemisele alkoholiseaduse ja reklaamiseaduse muutmise eelnõu, millega piiratakse alkoholi müügi- ja reklaamimise tingimusi.

Kinnitamist ootav eelnõu näeb ette täiendavad piirangud alkoholi reklaamimisele teles, raadios ja sotsiaalmeedias. Alkohoolsed joogid peavad uute reeglite kohaselt olema paigutatud kaupluste müügisaalides teistest kaupadest eraldi, et nad ei oleks ostjate silme all. Sotsiaalministeeriumis valminud ja riigikogus mõnevõrra muudetud alkoholi- ja reklaamiseaduse piirangute puhul on tegu ka avalikkuses ühe enam vaieldud ettepanekutega.

Reklaamipiirangud ja alkoholi uued müügireeglid on Pikhofi sõnul suunatud sellele, et inimesed tarbiksid vähem alkoholi. “Seadusemuudatused peavad tooma kõigile turvalisema keskkonna. Me tahame säästa inimelusid ja vähendada oluliselt tervisekahjusid. Me tahame vähendada alkoholist tingitud kuritegevust, liiklusõnnetusi, sotsiaalseid probleeme ja perevägivalda,” rääkis Pikhof.

Alaealiste ja noorte kõrval on eelnõu peamiseks sihtgrupiks ka alkoholisõltuvusega inimesed, kes soovivad joomist vähendada või siis sellega lõpparve teha.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.