"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD! Raekojas tähistati vapipäeva (0)
22. detsember 2017
Albert Truuväärt

Tallinna linnavolikogu esimehe Mihhail Kõlvarti sõnul oli volikogul tähtis roll Eesti iseseisvuseni jõudmisel. "140 aastat tagasi toimusid Tallinnas esimesed linnavolikogu valimised. Just siis sai alguse kaasaegne linnajuhtimissüsteem," märkis ta.

“Järgmisel aastal me tähistame Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. Selle aasta jooksul oleme elanud teadmisega, et meid ja meie riiki ootab ees esimene suur ja väärikas juubel,” rääkis Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart vapipäeva tähistamiseks korraldatud pidulikul vastuvõtul.

Vaata galeriid (24)

“Tallinna linnavolikogul on tähtis roll selle sündmuseni – Eesti iseseisvumiseni, jõudmisel,” märkis ta. “140 aastat tagasi toimusid Tallinnas esimesed linnavolikogu, mida siis nimetati linnaduumaks, valimised. Just siis sai alguse kaasaegne linnajuhtimissüsteem nii nagu tunneme seda praegu. 22. detsembril, 140 aastat tagasi koguneb linnavolikogu oma esimesele istungile ning selle järgi tähistame me Tallinna vapipäeva.”

“Vaid mõnikümmend aastat hiljem, aastal 1904, valivad Tallinna hääleõiguslikud linnakodanikud volikogusse 37 eestlast, 4 venelast ja 19 sakslast,” rääkis Kõlvart. “Selleks, et saada olulistes küsimustes häälteenamust liituvad eestlased venelastega üheks blokiks ning linnavolikogus saavutatakse 2/3-line enamus. Esimest korda ajaloos pääsevad eestlased juhtima Tallinna linna, saades otsustusõiguse oma linna elu korraldamisele. “

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.