"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Aastaga sai Keskerakond 128 liiget juurde, Reformi ridadest lahkus 150 (0)
31. detsember 2017
Scanpix

Võrreldes 2016. aasta viimse päevaga kasvas möödunud aastaga Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Keskerakonna liikmete arv, ülejäänud erakondade liikmeskond aga kahanes.

EKRE liikmete arv kasvas aastaga 131 inimese võrra ning nüüd on opositsiooniparteil liikmeid kokku 8231. Positiivse saldoga lõpetas aasta ka Keskerakond, kelle liikmeskond kasvas vaatamata vahepealsetele sisepingetele ja osade liikmete väljaarvamisele erakonnast 128 inimese võrra. Keskerakond on 14 800 liikmega jätkuvalt Eesti suurim erakond.

Suuruselt teisel kohal on Reformierakond 12 296 liikmega, kuid suurim ja peagi erakonnale uut esimeest valiv opositsioonipartei kaotas aasta jooksul liikmeskonnast 150 inimest.

Kõige suurema arvu liikmetest kaotas 2017. aastal Isamaa ja Res Publica Liit (IRL). IRL-i liikmeskond vähenes 397 võrra, kuid sellele vaatamata oldi 8818 liikmega suuruselt kolmas partei.

Sotsiaaldemokraatlik erakond (SDE) kaotas aastaga 123 liiget ning nende liikmeskonna suurus oli aasta lõpus 5891.

Parlamendiparteidest väikseima liikmeskonnaga Vabaerakond kaotas aastaga 47 liiget, mille järel oli nende liikmete arv 638.

Parlamendivälistest erakondadest valimiskünnisele kõige lähemal olevate Roheliste liikmeskond aastaga sisuliselt ei muutunud – aasta lõpus oli neil 1056 liiget ehk 9 liiget vähem kui 2016. aasta lõpus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.