"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Justiitsministeerium ei toeta uurimistähtaegu kärpivat algatust (0)
03. jaanuar 2018
Scanpix

Justiitsministeerium teeb valitsusele ettepaneku jätta toetuseta rühma riigikogulaste algatus kärpida kohtueelses menetluses uurimistähtaegu.

Eelnõu on algatanud riigikogu liikmed Igor Gräzin, Toomas Vitsut, Valdo Randpere, Artur Talvik, Peeter Ernits, Liisa Oviir, Martin Helme ja Henn Põlluaas eesmärgiga kehtestada kindlad kohtueelse menetluse tähtajad kriminaalmenetluses.

Eelnõu kohaselt nähakse kohtueelsele uurimisasutusele toimingute läbiviimiseks ette 10 päeva ning seejärel prokuratuurile kolm kuud. Riigi peaprokuröri loal on võimalik esialgset kolmekuulist tähtaega erandkorras pikendada kolme kuu võrra ning erakordselt keerukatel juhtumitel Riigikohtu loal veel kolme kuu võrra.

Justiitsministeerium teeb valitsusele ettepaneku eelnõu mitte toetada, kuna eelnõus esitatud muudatuste rakendamisel muutuks raske kuritegevuse vastane võitlus äärmiselt keeruliseks. Ka siseministeerium viitab oma arvamuses, et eelnõus pakutud tähtajad on ebamõistlikud ning ei võimalda keerulisemaid menetlusi läbi viia.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.