"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Fentanüüliga äritsemine viis Tarankovi tapja ja tema kaaslased vangi (0)
11. jaanuar 2018
Scanpix

Harju maakohus karistas täna vangistusega kuut meest, kellel lasus süüdistus fentanüüli valmistamises ja käitlemises - teiste hulgas sai karistada ka allilmaliidri Nikolai Tarankovi tapmise eest juba vangistust kandev Juri Vorobei.

Vorobeile (37), Aleksandr Alipovile (35), Vjatšeslav Plaškinile (41) ja Leonid Logatšjovile (38) esitati süüdistus grupina suures koguses narkootilise aine ebaseaduslikus käitlemises. Mehed valmistasid ja käitlesid alates 2014.aasta maist ebaseaduslikult suures koguses fentanüül. Vjatšeslav Plaškinile ja Leonid Logatšjovile esitati süüdistus ka suures koguses kanepiõisikute omamises. Vjatšeslav Ivanovile (35) ja Jevgeni Tatarnikovile (36) esitati süüdistus isikute grupis suures koguses narkootilise aine fentanüüli ebaseadusliku käitlemise katses.

Juri Vorobeile mõisteti karistuseks vangistus kümme aastat. Kuna mees pani narkokuriteo toime enne Tarankov tapmise eest Pärnu maakohtus karistuse määramist, siis loeti varasem kui kergem karistus kaetuks neljapäevase karistusega ning liitkaristuseks mõisteti vangistus kümme aastat.

Aleksandr Alipovile mõisteti viis, Vjatšeslav Plaškinile kuus ja Leonid Logatšjovile neli aastat vangistust. Vjatšeslav Ivanovile ja Jevgeni Tatarnikovile mõisteti vangistus kuus aastat ja kuus kuud, millest koheselt kuulub täitmisele pool aastat ning ülejäänud osa karistusest jäi tingimisi täitmisele pööramata kolme aasta pikkuse katseajaga koos kohustusega alluda käitumiskontrollile.

Süüdistuse kohaselt otsiti 2014. aastal Juri Vorobei initsiatiivil isik ja koht, kus fentanüüli valmistada. Seejärel 2014. aasta maist varustas Aleksandr Alipov Vjatšeslav Plaškinit, Juri Vorobeilt saadud narkootilise aine fentanüüli valmistamiseks vajaliku oskusteabe, kemikaalide ja tehniliste vahenditega, mida kasutades valmistas Vjatšeslav Plaškin Harjumaal narkootilist ainet fentanüüli. Aine turustamiseks segati valmistatud fentanüüli hulka lisaaineid – paratsetamooli ja kofeiini. Suures koguses valmistatud aine peideti erinevatesse peidikutesse.

Süüdistatavad, nende kaitsjad ja riigiprokurör Vahur Verte sõlmisid kriminaalasjas kokkulepped ning kohus, olles veendunud süüdistuste tõendatuses ja kokku lepitud karistuste ning muude meetmete seaduslikkuses, kinnitas täna kokkulepped.

Kõigilt süüdistatavatelt mõisteti välja ka menetluskulud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.