"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Linn pakub korteriomanikele tasuta lepitusteenust (0)
13. jaanuar 2018
Scanpix

Esimesena hakkavad juristid sõlme läinud suhteid lahti harutama Lasnamäel. "Kutsume eri osapooled ühe laua taha ja räägime vaidlusküsimused lahti," tutvustas abilinnapea Eha Võrk uudset teenust. "Plaanime esialgse pilootprojekti muuta ülelinnaliseks, luues analoogse büroo ka Põhja-Tallinna või Mustamäele."

Esimene vaidluskomisjon tuleb Lasnamäele, kus suurima linnaosana nõudlus kõige suurem.

“Jurist hakkab nõustama elanikke korteriühistu sees tekkinud vaidlusküsimustes,” rääkis Lasnamäe linnaosa valitsuse vanem Maria Jufereva. “Vajadus sellise teenuse järgi tekkis elust enesest, sest juriidiliste küsimustega pöördusid korteriühistu liikmed linnaosa valitsusse möödunud suvel järjest sagedamini.”

Jufereva sõnul on kortermaja majandamisel elulisi vaidluskohti palju.

“Korteriühistu esimehel on näiteks mure, kuidas korraldada fassaadi renoveerimist olukorras, kus üks elanik keeldub oma aknaid ühtses vormis paigaldamast,” ütles Jufereva. “Korteriühistu liikmel omakorda võib tekkida mure, et ta pärast üldkoosolekut kõiki vajalikke dokumente ei saa.”

Ligi paarikümne aastase töökogemusega jurist Danil Lipatov hakkab Lasnamäe linnaosavalitsuse ruumides vastu võtma kaks korda nädalas, teisipäeviti ja reedeti.

“Oodatud on huvilised üle linna,” lisas Jufereva, kelle sõnul saab registreeruda juba praegu tel 56 25 77 14 või e-postiga info@progressor.ee.

“Eesmärk on korteriühistute liikmeile, seega korteriomanikele nende õigustest ja kohustustest asjatundlikku nõustamist ja vajadusel ka lepitusteenust pakkuda,” rääkis abilinnapea Eha Võrk. “Kutsume eri osapooled ühe laua taha ja räägime vaidlusküsimused lahti.”

Lasnamäe kogemused saavad Võrgu sõnul aluseks ka ülelinnalise õigusteenuse pakkumisel.

“Plaanime esialgse pilootprojekti muuta ülelinnaliseks, luues analoogse büroo ka Põhja-Tallinna või Mustamäele, ” ütles Võrk. “Kui nõudlus suur, võime avada lepitusnõustamise teenuse ka linna teenindussaali kaudu.”

Linna teenindussaalis Vabaduse väljak 7 asuva korteriühistu infopunkti kaudu konsulteerisid juristid eelmisel aastal kolmapäeviti kokku 1285 inimest.

Pilootprojekti “Korteriühistute vaidluskomisjon” loomiseks on tänavuses linnaeelarves 24 760 eurot.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.