„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
FOTOD JA VIDEO! Merike Martinson Mustamäe tervisekeskusest: see on pärl tervishoiumaastikul! (0)
16. jaanuar 2018
Svetlana Aleksejeva

Lääne-Tallinna Keskhaigla Mustamäe tervisekeskuses on ehitustööd lõppenud ning täna sai maja pidulikult uksed avada, patsiente hakatakse vastu võtma veebruaris. Linnapea Taavi Aasa hinnangul võidavad patsiendid uue tervisekeskuse valmimisega nii kiiruses kui kvaliteedis. "Ma arvan nii, et ta mitte ainult ei ole ilus vaid ta on ka väga funktsionaalselt täiuslik," ütles Lääne-Tallinna Keskhaigla nõukogu esimees Merike Martinson.

“Ta muudab ravi kiiremaks ja kindlasti ka palju mugavamaks patsiendile, kel on põhjust siia majja tulla,” rääkis Aas. “Tänapäeval ongi esmatasandi arstiabi  niipalju arenenud, et enam ei kujutaks ettegi, et perearstid oleksid omaette ja eriarstid omaette. Samas on ka analüüside andmise võimalus, et tegemist oleks tõesti ühe tervikliku kompleksiga.”

Vaata galeriid (59)

Aasa sõnul plaanib linn peagi rajada analoogse tervisekeskuse ka Põhja-Tallinna.

“Tõesti, Lääne-Tallinna  keskhaiglal on järgmisena plaanis Põhja-Tallinnas Sõle polikliinik tervisekeskusena rekonstrueerida,” sõnas Aas. “Nii et ma arvan, et mõni aasta veel ja ka seal on olemas niisama uhke maja kui siin.”

Lääne-Tallinna Keskhaigla nõukogu esimees Merike Martinson ütles pärast ringkäiku vastvalminud majas, et hoone on väga kasutajasõbralik.

“See on pärl tervishoiumaastikul!” ütles Martinson. “Ma arvan nii, et ta mitte ainult ei ole ilus vaid ta on ka väga funktsionaalselt täiuslik. Ma arvan, et kui patsient siseneb siia ja läheb maja juhise järgi vastavale korrusele, siis ta leiab vajaliku kabineti kergelt üles.”

Patsiendisõbralik maja aitab Martinsoni sõnul ka haiglaravi vajadust vähendada.

“Siin käib kümneid kordi rohkem patsiente kui haiglas,” rääkis Martinson. “Sel tasandil on koostöö perearstide ja eriarstidega hea, diagnostika on siin tasemel. Siis on ka vähem haiglaravi vaja, see on põhiline! See on kolmas tervisekeskus, mida me teeme.”

Martinsoni sõnul on ehitaja üle andnud väga hea kvaliteediga maja.

“Ehituse juures on kõik keeruline ja samas kõik väga lihtne,” rääkis ehitusfirma Rand ja Tuulberg AS nõukogu liige Raivo Rand. “Sellist momenti, et tähtajaks valmis ei saa, ei olnud. See oli väga mõistlik ehitustähtaeg, mis ei nõudnud kiirustamist ja sai järgida kõiki tehnoloogiaid.”

Ratastooliga liikujad hindavad hoone head ligipääsetavust. “Uues tervisekeskuses on kõik tingimused nii nagu peab,” rääkis Margus Vasar. “Ligipääsetavusega probleeme pole, kõik on lahendatud väga hästi.”

“Hoone ees on olemas invaparkimiskohad, olemas õige kaldenurgaga kaldtee, laiad uksed, lift, igale poole pääseb! ” ütles Vasar, kes on ka Rehabilitatsiooniabi üks omanikke. “Avame siin ortopeediliste abivahendite kaupluse, kus saab soetada mitmesuguseid abivahendeid. Näiteks kõikvõimalikud ortoosid, ratastoolid, rulaatorid, inkotooetd ja individuaalsed tallatoed.” 

Mustamäe tervisekeskuse (Ehitajate tee 27) neljakorruselises hoones on pinda 6117 m2. Hoones hakkavad patsiente vastu võtma nii perearstid kui ka Lääne-Tallinna Keskhaigla eriarstid, samuti teised toetavad spetsialistid nagu füsioterapeudid, logopeedid ja psühholoogid.

Lisaks on tervisekeskuses tänapäevase tehnikaga varustatud hambaraviosakond, audiomeetriakabinet kuulmisuuringute tegemiseks ning mitmekülgsed võimalused taastusraviks, sealhulgas bassein ravivõimlemiseks. Tervisekeskuses saab teha ka labori- ja radioloogilisi uuringuid.

“Oma pindalalt ja hoones töötavate spetsialistide arvu poolest on Mustamäe tervisekeskus Lääne-Tallinna Keskhaigla suurim ambulatoorne üksus,” ütles Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Imbi Moks. “Tänu pakutavate teenuste mitmekesisusele on uues keskuses loodud väga head eeldused perearstide, eriarstide ja teiste spetsialistide koostööks selle nimel, et patsient saaks tervisemure korral parimat abi.“

Ta lisas, et keskuse esimesel tööpäeval ehk 1. veebruaril toimuvatele vastuvõttudele on esimesed patsiendid juba registreeritud.

Abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on pealinna üks eesmärke, et kaasaegsed tervisekeskused oleksid igas linnaosas.

“Tallinna arstid on väga heal tasemel ning usun, et tänu pere- ja eriarstide tihedale koostööle saavad patsiendid Mustamäe tervisekeskuses parimat arstiabi,” sõnas Mölder.

Mustamäe tervisekeskus on valminud nüüdseks lammutatud 1971. aastal valminud Mustamäe polikliiniku asemele. Tervisekeskuse arhitektuurse lahenduse autor on Arhitektuuribüroo Visuaal OÜ, projekteerimis- ja ehitustöid teostas Ehitusfirma Rand ja Tuulberg AS. Projekt on kaasrahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondi abiga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.