"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Korteriühistute Liidule anti Iraanis üle kõrge rahvusvaheline tunnustus (0)
16. jaanuar 2018
Erakogu

Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse esimees Andres Jaadla võttis Teheranis toimunud pidulikul auhinnatseremoonial vastu ülemaailmse energiaauhinna Energy Globe Award rahvuslikus kategoorias. 

“See on väga suur tunnustus. Energiaauhinda Energy Globe Award võiks nimetada energiavaldkonna Oscariks,” märkis Jaadla. “Energy Globe Award auhinnad näitavad, et tänapäeval on olemas suurepäraseid võimalusi energiasäästuks ja keskkonnamõjude vähendamiseks. Õnnitlen kõiki auhinna saajaid nende pühendumuse puhul ja tänan nende panuse eest ÜRO töösse,”

on varasemalt märkinud ÜRO endine peasekretär Kofi Annan.

 

Konkursil osales 2000 kandidaati 178 riigist, igast riigist valiti välja vaid üks laureaat. Auhinda annab välja rahvusvaheline organisatsioon Energy Globe Foundation, mille peakorter asub Austrias.

Eesti Korteriühistute Liit pälvis auhinna kortermajades elevate energiatarbijate teadlikkuse tõstmise ja korteriühistutele energiatõhususe alaste koolituste korraldamise eest aastatel 2014-2015, kui liit viis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi toetusel ellu lõpptarbijatele suunatud teavitusprojektid. Tarbijaid teavitati Eesti Korteriühistute Liidu korraldatud ühisostudest, mis tagavad korteriühistutele parima hinnaga teenused energiaturul.

 

“On  loomulikult meeldivalt üllatav, et Eesti korteriühistute tegevust energiasäästu hoonete  renoveerimisel on  rahvusvahelisel tasandil märgatud ja tunnustatud  nii kõrge autasuga.  See on  tunnustuseks kõigile neile korteriühistutele,  kes on  viimastel aastatel energiatõhisusse panustanud,” rõhutas  Jaadla. Tema sõnul tundis Eesti projekti vastu huvi ka Iraani asepresident Seyed Abolfazi  Razavi, kes tuli võitjat õnnitlema.

 

 

EKÜL on teinud mitmeid  lõpptarbijatele suunatud õnnestunud ühisoste:

toimunud on kaks elektrienergia ühisostu, elektripaigaldiste käidukorralduse ühisost, samuti võeti ette arvutite ühisost sülearvutite soetamiseks. Esimese ühisostu kavandas EKÜL Eesti elektrituru

avanemisel: septembris – novembris 2012 läbiviidud ühisostus osales ligi

800 korteriühistut ja ligi 25000 korteriomanikest lõpptarbijat, kelle elektritarbimine kokku oli ligi ca 183 miljonit kWh/a. Eesti Korteriühistute Liidu üldkoosolek täiendas mullu ka liidu põhikirja, nimetades liidu üheks oluliseks tegevussuunaks liidu jaoks lõpptarbijate õiguste ja huvide esindamise ning vastavasisulise teabe ja nõustamise pakkumise. “Kõrge tunnustus näitab, et oleme õigel teel,” märkis Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees  Andres  Jaadla.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.